İzleyin: Kendi Ülkeleri İsrail’de Evlilik Eşitliği Olmamasına Rağmen Düğün Yaptılar!

 İzleyin: Kendi Ülkeleri İsrail’de Evlilik Eşitliği Olmamasına Rağmen Düğün Yaptılar!
Digiqole ad

Dünya, kendi ülkelerinin şiddetle karşı çıkmasına rağmen, eşcinsel bir çiftin Portekiz’de evlendikten sonra İsrail’de düğün yapmasına tanıklık etti.

İsrail’de eşcinsel evlilik aslında yasak. Ancak ülke, yurtdışında evlenmiş eşcinsel çiftleri kabul ediyor. 2018’de 400 eşcinsel çift, bu boşluktan yararlanarak İsrail’de yasal olarak evli kabul edildi. Bu çiftlere Liran Buchny ve Maor Shtern de ayak uydurdu.

CBS News’e konuşan Tel Avivli çift, evlenmek için Portekiz’e gitti ve daha sonra evliliklerinin yasal olarak tanınması için İsrail’e, kendi ülkelerine geri döndü. Daha sonra evliliklerini kutlamak için yasalara karşı olmasına rağmen düğün yaptı.

Maor Shtern, CBS News ile yaptığı röportajında,

“İsrail’de eşcinsel düğünü yapmak büyük bir olay ve biz bunu yaparak sistemin bizi alt etmesine izin vermedik.” Dedi.

Bu, ülkenin yasalarını protesto etmek için yapılan tek eşcinsel düğün değil. Daha önce yapanlara ek olarak Etai Pinkas-Arad, büyük bir düğün düzenledi. Pinkas-Arad, “Başka çiftlere ilham kaynağı olabilmek için böyle bir şey yapmak istedik,” demişti.

Ülkede yaşayan LGBTler için İsrail aslında harika bir yer. Ancak Pinkas-Arad, Buchny ve Shtern gibi vatandaşlar için, hükümetin LGBT evliliklerini desteklememesi tahammül edilebilir bir şey değil. Bakalım hükümet ne zaman eşcinsel çiftleri dinlemeye başlayacak?

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

70 Paylaşımlar
Paylaş70
Tweetle
Paylaş
Pin