İzleyin: Kendisine Homofobik Hakaretler Eden Zorbayı Tokatlayan Çocuğun Videosu Viral Oldu!

 İzleyin: Kendisine Homofobik Hakaretler Eden Zorbayı Tokatlayan Çocuğun Videosu Viral Oldu!
Digiqole ad

Jordan Steffy’i sonunda bıktırdılar!

Jordan’ın Twitter biosunda, “Tek bir kelimenin sizi tanımlamasına izin vermeyin” yazıyor.

Kendisine defalarca ‘ibne, nonoş’ gibi hakaretler edildiği için ona karşı yapılan zorbalıklar artık canına tak etmiş. Bu kez Jordan sadece geri çekilmiyor, bir de güzel tokat patlatıyor!

Jordan’ın videosu, 24 saatten kısa bir sürede bir milyon izlenmeyi geçti.

İnsanlara verdiği cevaplarda Jordan, kendisine gösterilen destek karşısında oldukça şaşırdı ve “Çevremdeki insanların bana kendimi korumakla iyi yaptığımı söylediğine inanamıyorum!” dedi.

“Dürüst olmak gerekirse sadece bir özür bekliyordum,” dedi. “Ama uzun süredir gördüğüm bu zorbalıktan bıkmıştım!”

Görünüşe göre okul yönetimi, zorbalığı yapan çocuğu ve Jordan’ı “kavga” nedeniyle okuldan uzaklaştırdı. Bir Twitter kullanıcısı kendisine iyi olup olmadığını sorunca Jordan, “Evet, hiç olmadığı kadar iyiyim. Bana destek olan herkese teşekkür ederim! Zamanınızı ayırdığınız için teşekkürler!” dedi.

Videonun altına bir ebeveyn, “Bir anne olarak söylüyorum, bence harika bir iş çıkarmışsın,” yazdı. Jordan, kendi annesinin de tamamıyla arkasında olduğunu söyledi.

Annesi, her ne kadar kavgayı onaylamasa da, oğlunun başkalarına ayağa kalkıp kendilerini savunmaları konusunda ilham kaynağı olduğu için oğluyla gurur duyduğunu belirtti ve okulun bu olayı ele alış biçimini hiç beğenmediğini söyledi. Jordan’ın bundan sonra evde eğitim göreceğini de ekledi.

İnsanların desteği karşısında Jordan, “Sadece kendimi kollamam beni kimseden daha iyi yapmaz,” dedi ve diğer insanların “aynı veya benzeri zorbalıkları yaşayan arkadaşlarından, sınıf arkadaşlarından, rastgele insanlardan” da kendileri için aynı şeyi yapmalarını ve kendilerine güvenmelerini öğütledi.

Şiddetin “cevap” olmaması konusunda net olmak istiyoruz. Ancak Jordan’a yağan desteğe bakınca, aynı durumu yaşayan, ya da yaşamış ne kadar çok genç olduğunu görüyoruz ve kendini savunmasını haklı buluyoruz.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

154 Paylaşımlar
Paylaş154
Tweetle
Paylaş
Pin