İzleyin: Meme Uçlarının Güzelliğini ve İkiyüzlülüğünü Keşfeden Yeni Kısa Film

 İzleyin: Meme Uçlarının Güzelliğini ve İkiyüzlülüğünü Keşfeden Yeni Kısa Film
Digiqole ad

Alex Holder’ın yeni kışkırtıcı şiirinde Adwoa Aboah açıklıyor: “En popüler meme ucu araması ne tahmin edin… ‘Meme uçlarım normal mi?'” Sosyal medya sensörlerinin ve kendi vücudundan korkan muhafazakarların öfkesinin odağı olan meme uçları, Matt Lambert’ın yeni ve güçlü kısa filminin de odağında.

Berlin Porno Film Festivali’nde ödül alan filmi Flower ve içgüdüsel filmi Sweat’ten sonra Berlinli sanatçı; Aboah’la birlikte, tüm ihtişamıyla meme uçlarını sunduğu yeni dizisi Define Beauty: Nipples ile NOWNESS’e geri döndü. Model, aktivist ve GurlsTalk sitesinin kurucusu Aboah bir şiir okurken; Lambert’in yönetmen lensi, farklı boyutları, şekilleri ve fonksiyonları olan tartışmalı et parçasına  odaklanıyor.

Lambert, “Yakınlıktan utanmak bir çoğumuzu etkiliyor. Bunun iki anlamlılığıyla sürekli savaşıyorum” dedi.

“Ne kadar iyi huylu görünseler de, meme uçları; cinsiyet, cinsellik ve dijital sansürdeki absürt çifte standartlar hakkındaki tartışmaların katalizörü oldu.”

Aboah da konu hakkında bir şeyler ekledi:

“Genç kadınlara vücutları hakkında verdiğimiz mesajlar çok kafa karıştırıcı. Sosyal medya kadınların seksi plaj selfielerini kucaklıyor, ancak sanatsal veya emzirmek gibi doğal konseptlere dahil olarak bile olsa meme ucu göründüğü anda, fotoğraflar kaldırılıyor. Bu hareketin bir parçası olmak, benim için önemli ve kadın haklarını savunma konusundaki devamlı dahiliyetimle de alakalı.”

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

29 Paylaşımlar
Paylaş29
Tweetle
Paylaş
Pin