İzleyin: Pantene’den Trans Bireyleri Konu Alan Harika Reklam Filmi Serisi

 İzleyin: Pantene’den Trans Bireyleri Konu Alan Harika Reklam Filmi Serisi
Digiqole ad

Pantene ve GLAAD, transseksüellerin Noel için eve dönüş hikayelerini anlatan bir dizi reklam filmi çekti. Videolar, tatilin iyimser ve pozitif havasını seyirciye güzel bir şekilde yansıtıyor ve aynı zamanda eve dönmenin tüm LGBT’lere iyi hissettirmeyeceğini de kabul ediyor.

Bir reklam filmi, “Bu tatil sezonunda 137 milyon Amerikalı evine seyahat edecek,” diye başlıyor. “LGBT bireylerin %44’ü, evine gerçek benlikleriyle dönebileceğini düşünmüyor.”

Reklamda Los Angeles Trans Korosu, “I’ll Be Home for Christmas” şarkısını seslendiriyor ve korodan birkaç kişinin eve dönmek için hazırlandığı görülüyor.

Sonraki videolarda birçok kişinin kendi bireysel hikayeleri anlatılıyor.

Crystal, “Tatil sezonu trans olduğumdan beri benim için oldukça değişti,” diyor. Ailesinin onu kabullenmesi için çok çabaladığını, bunun için uzun zaman harcadığını söylüyor ve sonunda kabul ettiklerini anlatıyor.

Reklamlar genel olarak iyimserliğe ve ailelerin sonunda çocuklarını olduğu gibi kabul edeceğine odaklanıyor ancak MJ isimli bir kişi, aile olarak gördüğümüz insanlarla aranda kan bağı olmasının zorunlu olmadığını hatırlıyor.

MJ, “Asıl önemli olan, özellikle de trans topluluğunda, gerçek ailen olarak gördüğün kişileri bulmak,” diyor.

Pantene aynı zamanda, LGBT’lerin heteroseksüel çiftlerle aynı haklara ve fırsatlara sahip olması için çalışan “Family Equality” grubuna yüz bin dolar bağışta bulundu.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

28 Paylaşımlar
Paylaş28
Tweetle
Paylaş
Pin