fbpx   .  

İzleyin: Ramazan Ayında Aşkı Arayan Eşcinsel Bir Erkeği Anlatan ‘Breaking Fast’ten İlk Fragman

Romantik komedi, Haaz Sleiman ve Michael Cassidy’yi kültürler arası, müstakbel bir çift olarak 22 Ocak’ta ekrana taşıyacak.

Eşcinsel bir Müslüman, 2021’in başlarında çıkacak yeni bir komedi olan “Breaking Fast” ile kültürler arası bir romantizme başlıyor.

 

Ramazan’ın kutsal ayı boyunca Los Angeles’ta geçen “Breaking Fast”, kalp kırıklığı yüzünden sersemlemiş Müslüman bir doktor olan Mohammad veya Mo’nun (Haaz Sleiman’ın canlandırdığı) hikayesini anlatıyor. Bir doğum günü partisi sonrasındaysa, kendini hevesli bir aktör olan Kal’a (Michael Cassidy) aşık olurken buluyor.

Maalesef Mo için, tanışmanın zamanlaması sayısız zorluklar içeriyor ve Ramazan boyunca, şafaktan gün batımına kadar yemek yemekten, içmekten ve cinsel faaliyette bulunmaktan kaçınması gerekirken Kal’e olan duygularını yönlendirmek zorunda kalıyor.

Ülke çapındaki izleyiciler, çarşamba günü filmin ilk fragmanının yayınlanmasıyla ‘Breaking Fast’ı ilk kez görme fırsatları oldu. Film Mart ayında California’nın Cinequest Film ve Yaratıcılık Festivali’nde gösterime girdi ve ardından diğer festivallerin yanı sıra Toronto’nun Inside Out Film Festivali ve San Francisco’daki Frameline’da da dijital olarak gösterildi.

Yönetmen ve yazar Mike Mosallam, Entertainment Tonight ile yaptığı röportajda, filmini kesişimsel kuir bir numarası olsa da klasik romantik komedilere bir saygı olarak gördüğünü söyledi.

“Breaking Fast” hakkındaki ilk eleştiriler de olumlu oldu. Bir eleştirmen filmi, “bir erkeğin ikisi arasında kalmış hissetmeden eşcinsel ve Müslüman olabileceği fikriyle hala mücadele eden bir dünyada tamamen geçerli bir hikaye” olarak adlandırırken, bir diğeri Mosallam ve Seth Hauer’in senaryosunu “kalıpların dışına çıktığı için’ takdir etti.

Yapımları arasında “Nurse Jackie” ve “Jack Ryan” da bulunan Sleiman, “sevimli nevrotik” bir performans sergilediği için övgü aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.