İzleyin: Rami Malek; ‘Freddie Mercury’yi Canlandıracağım İçin Çok Gerginim..’

 İzleyin: Rami Malek; ‘Freddie Mercury’yi Canlandıracağım İçin Çok Gerginim..’
Digiqole ad

Mr Robot dizisinin yıldızı bu defa karşısında çok zorlayıcı bir rol olduğunun farkında…

Mr Robot’un yıldızı Rami Malek, Queen grubunun müzik hayatını anlatan biyografik filmde grubun efsanevi solisti Freddie Mercury’yi canlandıracağı için son derece paniğe kapıldığını itiraf etti.

Bohemian Rhapsody adındaki filmin piyasaya çıkacağı bu yılın başlarında Queen grubunun resmi internet sayfasından paylaşılan bir mesajla doğrulanmıştı. Paylaşımda “Doğru duydunuz millet, en sonunda bu da gerçekleşiyor.” yazıyordu.

Malek, 1991 yılında henüz 45 yaşındayken aramızdan ayrılan Queen grubunun solisti Mercury’yi canlandıracak. Ancak oyuncu bu hafta Jimmy Fallon’ın programında bu rolü kabul ettiği için cidden çok gergin olduğunu söyledi. Fallon, kendini role sokup sokamadığını sorduğunda Malek şöyle cevap verdi: “Her gün deniyorum ama bana asla yeterli gelmiyor çünkü bu adamlardan her biri başlı başına muazzam birer sanatçı.

“Onlar birlikte, bir bütün olarak fenomenler. Bunun gibi şeyler çok sık yaşanmıyor.”

Malek şunu da belirtti: “Şarkıları kaydedecekleri zaman kaset daha da netleşti zira söylemekten öteye geçmişlerdi, her seferinde yeni fikirler buluyorlardı. Bu olağanüstü bir olay. Onlar çok yetenekli herifler, bu yüzden tamamen dehşete kapılıyorum.”

https://youtu.be/tFyxLmH4UuA

Film ilk duyurulduğu zaman Queen grubunun üyeleri Roger Taylor ve Brian May, Malek’in Mercury gibi eşcinselliğini saklamayan bir müzik grubu liderini oynamak için ‘biçilmiş kaftan’ olduğunu dile getirmişti. “Rol için bu son derece yetenekli oyuncudan daha iyi bir seçim düşünebilir miydiniz? Şimdilik onu muhtemelen sadece Mr Robot dizisinden tanıyorsunuz.” diye yazdı Taylor ve May.

 “Rami harika bir kişiliğe sahip ve kesinlikle kendini bu işe gönülden adamış. Daha şimdiden Freddie’yle yatıp Freddie’yle kalkıyor ki bu harika.”

Mercury hakkında çekilmesi planlanan biyografik bir film yıllardır yapım aşamasındaydı. Başrolde ilk olarak Sasha Baron Cohen düşünülmütü ancak fikir ayrılıkları yüzünden proje rafa kaldırıldı.

Bohemian Rhapsody, bu yılın ilerleyen zamanlarında gösterime girecek.

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

19 Paylaşımlar
Paylaş19
Tweetle
Paylaş
Pin