İzleyin: Trevor Meyer, İlk Cinsiyetsiz Balo Kraliçesi Seçildi

 İzleyin: Trevor Meyer, İlk Cinsiyetsiz Balo Kraliçesi Seçildi
Digiqole ad

Trevor tacı almadan önce üç yıl şansını denedi.

California’nın dışında yer alan baskıcı bir kasabada bir ilk yaşandı. Clovis East Lisesi cinsiyetsiz bir öğrenciyi balo kraliçesi seçti.

Kendini ikili sistemin dışında tanımlayan Trevor Meyer, son üç yıldır erkeklerin kategorisinde yarışıyordu. Ancak bu yıl “cinsiyetsiz” kategorisinin çıkmasının ardından kraliçe olup tacını aldı.

NBC News’e, “Anons yapılmadan önce kalbim küt küt atıyordu ve sanki bir roller coasterdaymış gibi hissediyordum. Bence, herkesin bir adım ileri gidip kendileri olmaları çok önemli,” dedi.

Trevor’ın kız kardeşi Shelbey Weidemann’da aynı şekilde heyecanlıydı. “Kalabalık onun adını tezahürat ediyordu. Ya kazanamazsa diye tereddüt ettim ama adını açıkladıklarında mutluluktan havaya uçtum.

Balodan sonra Meyer, yerel gazete Fresno Bee’ye “titrediğini” anlattı.

“Bu, beni önemseyen, destekleyen ve yaptığım şeyin farkında olan insanların var olduğu anlamına geliyor. Bu fırsata sahip olduğum için çok minnettarım. Sanırım farkındalık açısından doğru yolda ilerliyoruz.”

Günlük yaşamında makyaj yapıp topuklu ayakkabı giyen Meyers, cinsiyeti “spektrumdan fazlası gibi” olarak tanımladı. “Daha erkeksi hissettiğim günler oluyor. Daha kadınsı hissettiğim günler de oluyor,” dedi.

2018’de balo kralı seçilen Shawno Roberts, “Açıkçası saygı duyuyorum. Bir kişiliği var ve buna gerçekten saygı duyuyorum.” Diyerek Meyer’ı anlattı.

Özellikle de Fresno Bee’nin Facebook sayfasına gelen kötü yorumlar da var. Ancak Meyer, bu insanlara da “cinsiyetsiz” insanların aslında nasıl olduklarını öğretmek istiyor.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

14 Paylaşımlar
Paylaş14
Tweetle
Paylaş
Pin