fbpx   .  

İzleyin: Ünlü Makyaj Sanatçısı, Koronavirüsü Irkçılık Hakkında Güçlü Bir Mesaj Vermek İçin Kullandı

Makyaj sanatçısı olan Ethan Peters, günümüzde genelde koronavirüsten korunma amacıyla takılan maske şeklinde yaptığı makyajıyla son zamanlarda artmakta olan ırkçılığa dikkat çekmek istedi.

Peters, koronavirüs yüzünden hedef haline gelen Çinli insanlar hakkında yapılan ırkçı mesajları okuduktan sonra konuşmaya karar verdi.

TikTok üzerinden yarım milyondan fazla izlenmeye ulaşan videoyu, “Koronavirüsün ciddi bir sorun haline gelmesiyle Asyalılara yapılan ırkçılık gittikçe büyüdü,” mesajıyla yayınladı.

 

İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

“Ancak virüsler kime bulaşacağını ırklara göre ayırmıyor. Bu yüzden ırkçı davranmayı bırakın ve gidip ellerinizi yıkayın.”

Ethan, PinkNews ile yaptığı röportajında maruz kaldığı zorbalıkları temel alarak ırkçılığa karşı bir mesaj vermek istediğini söyledi.

Ethan, 2019’da temmuz ayında Vice ile yaptığı röportajında da okulda yaşadıklarını anlatmıştı.

“2017 yazında yüz bin takipçiye ulaştım. Gittiğim özel Hristiyan okulu tarafından ofise çağrıldım ve bana okul yönetim kurulu ile ebeveynlerin sosyal medyadaki varlığım hakkında endişeleri olduğu söylendi.”

“Yasal olarak endişelerinin aslında eşcinsel olmamdan veya makyaj yapmamdan kaynaklı olduğunu söyleyemediler. Oysaki okula hiçbir zaman makyajlı gitmedim. Fakat sosyal medyadaki varlığımın ahlaki davranış biçimlerini ihlal ettiğini söylediler.”

Ethan, makalenin hayran kitlesini nasıl olumlu yönde etkilediğini görünce ‘platformunu olumlu farklılıklar yaratmaya yönelik kullanmaya karar verdiğini’ söyledi.

PinkNews’e, “Maske, dünyanın daha iyi bir yer olmasını sağlayabilecek fikirlerimden sadece biriydi,” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.