fbpx   .  

Joe Biden Trans Topluluğuna Seslendi: Sizi Görüyorum, Sizi Duyuyorum ve Sizin İçin Savaşmaya Devam Edeceğim!

Başkan Joe Biden geçen hafta transseksüel topluluğa, Eşitlik Yasası ve diğer eşitlik yanlısı politikalar için verdiği sözleri yenilemek için bir konuşma yaptı.

Bu yıl Ulusal Transseksüel Eşitlik Merkezi (NCTE) Trans Eşitlik Şimdi Ödülleri’nde sanal bir konuşmada Biden,

 

Her trans insanın, özellikle her trans gencin, onları gördüğümü bilmesini istiyorum, sizi duyuyorum ve herkes gibi trans bireylerin de yaşayabileceği ve gelişip başarılı olabileceği bir Amerika için savaşmaya devam edeceğim.” Dedi.  

Geçen hafta Transseksüel Görünürlük Günü’nde konuşan Biden, “LGBTİ+ Amerikalıların medeni haklarını güvence altına alma konusunda önemli ilerleme kaydettik, ancak çok fazla trans insanın hala özgürlük ve eşitlik önünde sistematik engellerle karşı karşıya olduğunu kabul ediyoruz.” Dedi.

“Çok fazla transseksüel Amerikalı şiddet, taciz ve ayrımcılıkla karşı karşıya” diye devam etti. “Trans kadınlara, özellikle de beyaz olmayan trans kadınlara yönelik şiddet krizi, ulusumuzun vicdanında bir lekedir.” 

Biden ayrıca, intihar ve evsizlikle ilgili endişe verici istatistikleri de tartıştı. Ayrıca, yönetiminin trans haklarını ilerletmek için şimdiye kadar yaptığı çalışmaları, örneğin göreve başladığı ilk gününde, LGBTİ+ kişilere bazı medeni hakların korumalarını genişleten bir idari emir imzalamak, trans askeri yasağını sona erdirmek ve tarihin en yüksek rütbeli transseksüel ABD yetkilisi olan sağlık bakanı yardımcısını atamak gibi gelişmeleri hatırlattı.

“Cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği temelinde uzun süredir gecikmiş federal sivil hak korumalarını sağlamak için Eşitlik Yasasını kabul etmemizi istiyorum.”

Eşitlik Yasasını görevdeki ilk 100 gününde geçirmek, 2020’deki Biden-Harris kampanyasının temel vaadiydi, ancak görev süresinin 78. gününde ve Senato’da tasarının şansı pek iyi görünmüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.