Karantinada Kalan Çiftler İçin 5 Önemli Tavsiye

 Karantinada Kalan Çiftler İçin 5 Önemli Tavsiye
Digiqole ad

Evde bütün gün boyunca sevgilinizle zaman geçirmeye alışkın olmayabilirsiniz. Fakat korona virüs salgını sebebiyle birçok çift günlerini evde geçirmek zorunda. Her ne kadar bazı aileler veya çiftler güzel zaman geçirebilse de bazılarını bu durum oldukça zorlamaktadır.

Eğer sevgilinizle zaman geçirmekte zorlanıyorsanız, bu sorunla başa çıkabilmeniz için kesinlikle doğru veya yanlış diyebileceğimiz yollar bulunuyor. Fakat evden çalıştıkları için birlikte zaman geçiren çiftler, bu tarz sorunlar yaşayan çiftlere bazı tavsiyeler verdi. İşte o tavsiyeler:

1. Uzun Tartışmalardan Kaçının

Birçok çift ilişkileri boyunca çeşitli tartışmalara girebilir. Özellikle de böyle stresli bir dönemde tartışmaların sayısı artabilir. Birlikte geçirilen bu kadar uzun zaman, bir süre sonra can sıkıcı bir hal almaya başlayabilir. Bu yüzden size tavsiyemiz, sevgilinizle olan tartışmaları uzatmaktan kaçınmanızdır.

2. Hemen Affedin

Ortaya bir tartışma çıktığında yapmanız gereken en önemli şey o tartışmayı ortadan kaldırmaktır ve üstesinden olabildiğince hızlı bir şekilde gelmenizdir. Yine de sevgilinizle aranızda anlaşmazlıklar olabilir fakat durum ciddi değilse ne kadar çabuk üstesinden gelirseniz o kadar iyi olursunuz. Unutmayın, böylesine zor zamanlarda birbirimize ihtiyacımız var.

3. Sınırlar Koyun

Her çiftin sınırlara ihtiyacı vardır. Bir gün veya bir hafta boyunca beraberseniz, sınırlar koymak daha da önem taşır. Partnerinizin zamana mı ihtiyacı var? Ne kadar zamana ihtiyacı var? Partneriniz bu dönemin neden olduğu tedirginlik sebebiyle seks mi yapması gerekiyor ya da seksten uzak mı kalmak istiyor? Bireyselliğinizi koruyacak biçimde nasıl sınırlar koyabilirsiniz?

4. Aşkınızı Gösterecek Beden Dilinizi Kullanın

Partnerinizi takdir ettiğinizi göstermek için farklı yollar bulunur. Bu yollar arasında hediye almak ya da sevgi kelimeleri kullanmak gibi seçenekler vardır. Partnerinize değer verdiğinizi göstermek amacıyla onları ne kadar sevdiğinizi gözler önüne sermek çoğu zaman iyi bir pratik olmuştur.

5. İletişim Kurun

Evlerimizdeki huzuru korumanın belki de en önemli noktası iletişim kurmaktır. Partneriniz zihninizi okuyamaz ve bu yüzden genellikle düşüncelerinizin ne olduğunu bilmek ister, bu yüzden partnerinize ne düşündüğünüzü söyleyin. İçinize atıp saklayacağınız bir konuyu partnerinizi kırmadan bir şekilde tartışabilmeli ve işleri yoluna koyabilmelisiniz.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

42 Paylaşımlar
Paylaş42
Tweetle
Paylaş
Pin