Rusya’da İnanılmaz Bir Çoğunluk Eşcinselleri Yok Etmek İstiyor!

 Rusya’da İnanılmaz Bir Çoğunluk Eşcinselleri Yok Etmek İstiyor!
Digiqole ad

Yeni bir araştırmaya göre Rusya’nın yarısı, gay ve lezbiyenleri ya yok etmek ya da izole etmek istiyor.

Levada Center isimli kuruluş, geçtiğimiz şubat ayında Rusya’da 1614 yetişkinle röportaj yaptı ve katılımcılara ülkelerinin belirli gruplara ne yapması gerektiğini sordu. Seçenekler arasında yok etmek, izole etmek, destek olmak, yalnız bırakmak ya da ‘bilmiyorum’ gibi cevaplar bulunuyordu.

Katılımcıların %18’i, gay ve lezbiyenlerin ‘yok edilmesini’ söyledi. Bu oran evsiz, HIV pozitif, alkolik, engelli, dilenci, uyuşturucu bağımlısı, seks işçisi ve feministlere oranla daha çoktu.

Katılımcıların %32’si ise gay ve lezbiyenlerin ‘toplumdan uzakta izole edilmesi’ gerektiğini söyledi. %9’luk kısım ise gaylere ve lezbiyenlere her ne kadar bu terim tam olarak tanımlanmamış olsa da ‘yardım edilmesi’ gerektiğini söyledi. Diğer %32’lik kısım ise gay ve lezbiyenlerin yalnız bırakılması gerektiğini söyledi.

Levada Center’a göre 1989 yılında Rusların %35’i, gay ve lezbiyenlerin yok edilmesi gerektiğini söylerken bu oran 1999 yılında %15’e düştü ve bu zamandan sonra genelde %20’de kaldı.

Rusların HIV pozitif bireylerin ‘yok edilmesini’ söyleme oranı da 1989’da %14’ken, 2020’de %2’ye kadar düştü.

Levada Center,

“Genel olarak ‘sapkın’ veya ‘istenmeyen’ olarak algılanan davranışlara karşı tutum, 2015 yılında yapılan son anketten bu yana daha da kötüleşti,” dedi.

Rusya’da eşcinsellik teknik açıdan yasal olsa da LGBT kimliğini ifade eden kişiler, ‘geleneksel olmayan cinsel ilişkileri destekleyen propaganda’ olarak görüldüğü için üç yıla kadar hapis cezasına çarptırılabiliyor.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

82 Paylaşımlar
Paylaş81
Tweetle
Paylaş
Pin1