fbpx   .  

Lady Gaga, Born This Way’in LGBTİ+ Sanatçıları İçeren 10. Yıl Versiyonunu Duyurdu

Lady Gaga’nın Born This Way’inin onuncu yıl dönümünü kutlamasının, geçen hafta sonu Batı Hollywood’daki ‘Born This Way Day’ şenliklerinin ardından sona erdiğini düşündüyseniz yanılıyorsunuz.

Evet, Gaga, beğeni toplayan 2011 albümünün özel 10. yıl dönümü baskısını önümüzdeki ay yayınlayacağını açıkladıktan sonra hayranlarını bir kez daha sevindirdi.

 

18 Haziran’da piyasaya sürülecek olan Born This Way The Tenth Anniversary, 14 orijinal parçanın yanı sıra, LGBTİ+ topluluğunu temsil eden ve savunan sanatçılar tarafından oluşturulan albümdeki şarkıların tamamen yeniden tasarlanmış altı versiyonunu içerecek.

İlk cover – ‘Judas’ın ABD’li rapçi Big Freedia tarafından elden geçirilmiş bir versiyonu  duyuruyla aynı zamana denk gelecek şekilde yayınlandı.

Big Freedia “Judas ilk çıktığında en sevdiğim şarkıydı, bu yüzden gerçekten cover yapmak istedim. Bu projeden ilk çıkan şarkı olduğu için çok heyecanlıyım!” diyor.

“Bana göre Judas, birinin seni ne zaman kirlettiğini anlatan bir aşk şarkısı. Bununla ilgili deneyimimi yaşadığıma eminim. Kim bu durumu anlamaz ki?”

Big Freedia’nın ‘Judas’ versiyonunun yanı sıra, Born This Way The Tenth Anniversary’de henüz ismi açıklanmayan sanatçılar tarafından cover’lanan şu şarkılar da yer alacak: ‘Marry the Night’, Highway Unicorn (Road to Love)’, ‘You ve I’, ‘The Edge of Glory’ ve Born This Way (Country Road Versiyonu)’

Big Freedia’nın “Born This Way 10. yıl dönümü baskısından” “Judas” coverını aşağıdan dinleyin:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.