fbpx   .  

Lezbiyen Bir Çift, Sperm Bağışçısı Bulmak İçin Instagram’da Çekiliş Başlattı!

Lezbiyen bir çift, geçtiğimiz günlerde Instagram’da bir çekiliş düzenleyeceğini ve bu çekiliş sayesinde bir sperm bağışçısı bulacaklarını duyurdu. Çiftin duyurusu, çok geçmeden tartışmaların çıkmasına sebep oldu. YouTuber olan çiftin yaklaşık 22 bin takipçisi bulunuyor.

İkili, sperm bağışçısı bulmak için düzenledikleri çekiliş sebebiyle sosyal medyada tartışmaya sebep oldu. Birçok kişi çifti, bir yaşamın yaratılmasını böylesine bir çekilişle meydana getirdiği için şiddetle eleştirdi ve çifte, “Çocuğunuza onu Instagram çekilişiyle hayata getirdiğinizi mi söyleyeceksiniz?” diye kızdı.

 

Bununla birlikte yapay döllenme, eşcinsel çiftler arasında kullanılan yaygın bir uygulama ve sperm bağışçılarının fiyatları 500 ila 1000 dolar arasında değişebiliyor. Yapay döllenme süreci zaten pahalı olduğu için maddi durumu çok iyi olmayan birçok eşcinsel veya heteroseksüel çift, bu uygulamadan yararlanamıyor. 

 

YouTuber Allie ve Sam, pazar günü bir ‘yapay döllenme şirketi’ ile iş birliği yaptıklarını duyurdu. Bu iş birliği kapsamında çift, sperm bağışçısı bulmak için Instagram hesaplarında çekiliş düzenledi.

Çiftin sperm bağışçısı olabilmek için katılımcıların ilk olarak Instagram hesabını takip etmesi, gönderiyi beğenmesi ve gönderinin altına ‘istedikleri kadar arkadaşlarını etiketlemesi’ gerekiyor. Bazıları da çekilişi destekledi ve “Sperm bağışçısı bulmak zaten pahalı bir şeydir. Bu yüzden bir çiftin hayalini gerçekleştirmek bu kadar kötü bir şey olmamalı!” gibi yorumlar yaptı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.