Li Nas X, Yılın En Çok Kazanan Şarkıcıları Listesinde Yer Alan İlk Siyahi Eşcinsel Erkek Olarak Tarihe Geçti!

 Li Nas X, Yılın En Çok Kazanan Şarkıcıları Listesinde Yer Alan İlk Siyahi Eşcinsel Erkek Olarak Tarihe Geçti!
Digiqole ad

MTV Video Müzik Ödülleri’nde, Yılın Şarkısı ödülünü kazanan ilk eşcinsel müzisyen ve ‘Country Müzik Birliği’ tarafından onurlandırılan ilk kişi olduktan sonra, 20 yaşındaki sanatçı, Forbes’un ‘en çok kazanan country sanatçıları’ listesinde yer alarak tarihe geçti.

Lil Nas X (neé Montero Lamar Hill), 2019’da 14 milyon dolar kazandı ve derginin hazırlamış olduğu listede 18. sırada yer aldı.

Forbes’un country müziği yapan ve en çok kazanan sanatçıların yer aldığı listede bulunan ilk eşcinsel erkek olmasının yanı sıra Lil Nas X, ilk siyahi birey. Aynı zamanda listede Luke Bryan birinci, Keith Urban üçüncü ve Blake Shelton da dördüncü sırada yer alıyor.

Amuse’un kurucu ortağı olan Diego Farias, Forbes’a, Lil Nas X’in listede yer almasının, şarkısının bir anda patlaması gibi beklenmedik bir şey olduğunu söyledi. Genç şarkıcının “Old Town Road” şarkısı, 19 hafta gibi rekor bir rakam boyunca zirvede kalarak resmen listeleri domine etti.

“Old Town Road” şarkısının başarı hikayesinin önemli bir kısmı da, şarkının müzik endüstrisinden aslında çok az destek almasına rağmen fenomen haline gelmiş olmasıdır. Lil Nas X’in şarkısı “Old Town Road”, Grammy Ödülleri’nde altı kategoride yarışacak. Bunlar arasında “Yılın Kaydı”, “Yılın Albümü”, “En İyi Yeni Sanatçı” gibi kategoriler bulunuyor. Bu ödüllerden herhangi birini kazandığı takdirde Lil Nas X, Grammy kazanan ilk eşcinsel siyahi erkek olacak.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

36 Paylaşımlar
Paylaş36
Tweetle
Paylaş
Pin