Los Angeles Pride, Polis Eşliğinde Polisleri Protesto Edecek!

 Los Angeles Pride, Polis Eşliğinde Polisleri Protesto Edecek!
Digiqole ad

LA Pride’ın polis eşliğinde polisleri protesto etme amaçlı düzenlenmesi kararı, kendilerine danışılmamış olan siyahiler arasında tartışma yarattı. Aynı zamanda karar, LGBT topluluğunun bazı kısımlarından tepki topladı.

Trans gazeteci ve aktivist Ashlee Marie Preston, Twitter’da paylaştığı bir videoda,

“Bu yürüyüşün iyi niyetle düzenlendiğine eminim fakat Los Angeles’ta yaşayan bir siyahi olarak bu yürüyüşün Black Lives Matter hareketiyle bağlantılı olmadığını ve yürüyüşün düzenlenmesiyle ilgili bizimle iletişime geçilmediğini bildirmek isterim,” dedi.

Geçtiğimiz çarşamba günü LA Pride, 14 Haziran Cumartesi tarihinde ‘siyahilerle birlikte’ barış dolu bir yürüyüş yapacağını duyurdu. İnsanların yürüyüşe katılması için çağrıda bulundukları yazıda katılımcıların yüzlerini kapatmaları önerildi ve yürüyüş esnasında polis şiddetiyle baskısını protesto edeceklerini belirtti.

Yayınlanan duyuruda,

“Marsha P. Johnson ve Sylvia Rivera gibi geçmişte etki bırakan kişileri onurlandırmak zorunda hissediyoruz. Siyahi topluluğuyla birlikte hareket ederek ırkçı sisteme karşı anlamlı bir mücadele vereceğiz,” yazıyordu.

Sosyal medyada bu duyuru bazı kullanıcılar tarafından olumlu karşılanırken bazıları tarafından tepki topladı. Preston, yürüyüşün organizatörlerini planlarına siyahi organizasyonların liderliğini dahil etmediği için eleştirilerde bulundu.

Birçok kullanıcı, LA Pride yürüyüşünde eleştirilecekleri için polislerin yer almayabileceğini söyledi. Muna gibi bazı müzisyenler etkinliği boykot etti.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

45 Paylaşımlar
Paylaş45
Tweetle
Paylaş
Pin