Madonna’yı, Hayat Hikayesini Konu Alacak Filmde Kim Oynamalı?

 Madonna’yı, Hayat Hikayesini Konu Alacak Filmde Kim Oynamalı?
Digiqole ad

Julia Garner? Lady Gaga? Gigi Goode? Madonna’nın kendisi?

Madonna geçtiğimiz hafta hayatını konu alan bir filmi yazıp yöneteceğini doğruladı ve doğal olarak kendisini kimin oynayacağını düşünmeye başladık.

Biyografi filmlerinin geçtiğimiz yıllardaki başarılarını düşünürsek bahisler yüksek: 2018 yılında Rami Malek Bohemian Rhapsody adlı filmde Freddie Mercury’yi canlandırarak En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ını kazanmıştı. Taron Egerton’ın Elton John’u canlandırdığı Rocketman’deki performansı da ilgiyle karşılanmıştı.

İşte Madonna’nın filmi için bizim seçtiğimiz rakipler;

Julia Garner

Kendisi bu hafta Netflix’in suç draması Ozark’taki rolüyle bir Emmy kazandı. Sadece 289 kişiyi takip eden Madonna’nın da yakın zamanda Garner’ı takip etmesi ihtimalleri artırıyor.

Catherine O’Hara

Catherine O’Hara da 2020’nin Emmy kazanan isimlerinden biri. Catherine’i bu listeye koymamızın sebebi Schitt’s Creek’te canlandırdığı eski pembe dizi oyuncusu karakteri Moira Rose’un Madonna’yı andıran yanlarının olması. O kadar ki, benzerliklerini konu alan bir Instagram hesabı dahi var.

Kim Petras

Oyunculuk dünyasını fetheden pop starların hatırına (tıpkı Madonna’nın Evita’yla yaptığı ve Swept Away’le yapamadığı gibi), Kim’i öneriyoruz.

Şarkıcı aslında Madge’la geçen sene Pride’da New York’ta buluşmuştu. Kim’in Bu sene E!’ye yaptığı açıklamaya göre:

‘Onunla ilgili ne diyeceğimi bilmiyordum. Çok endişelendim ama o çok havalı ve iyiydi. Ona takıntılıyım. Ne zaman mutsuz hissetsem onun Truth and Dare belgeselini izliyorum ve bana iyi geliyor. Hayalperest pop yapmamın sebeplerinden biri de o.’ Daha fazla söze gerek var mı?

Emma Mackey

Netflix dizisi Sex Education’la ün kazandığından beri bütün gözler Emma Mackey’nin üzerinde. Dahası, Sex Education’da canlandırdığı özgür ruhlu uyumsuz Maeve karakteri Madonna’nın özellikle Desperately Seeking Susan’daki karakterine çok benziyor. Üstelik Emma’nın yldızı yükselmeye de devam ediyor: Genç isim, gelecek ay vizyona girecek olan Death on theNile’da Gal Gadot ve Armie Hammer gibi yıldızlarla rol alıyor.

Gigi Goode

RuPaul’s Drag Race 2020’de dereceye giren Gigi’nin dikkat çektiği anlardan biri Pop’un Kraliçesi’ni Blue zamanlarındaki haliyle canlandırdığı zamandı. Gigi’nin 1997 yılında doğduğunu da unutmamalıyız- albüm çıktıktan on bir sene sonra.

Lady Gaga

Çok bariz olabilir ancak yine de mümkün! En nihayetinde anlaşmazlıkları geçen seneki Oscar’larda Lady Gaga’nın Shallow’la En İyi Şarkı ödülü kazanmasından sonra son bulmuştu.

Üstelik aralarındaki anlaşmazlık aslında çok benzer oldukları içindi- özellikle de görüntü ve sesleri baştan yaratma alışkanlıkları.

Madonna’nın kendisi

Bu seçeneği eleyemeyiz. Zira 62 yaşındaki şarkıcı geçen sene Graham Norton Show’da ‘Eğer bir biyografi filmi olursa, onu ben yöneteceğim,’ dediğinde bize çok uzak görünmüştü. Ancak şimdi gerçekten de oluyor.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

13 Paylaşımlar
Paylaş13
Tweetle
Paylaş
Pin