Marvel, Eşcinsel Süper Kahramanlarını Evlendirerek Tarih Yazdı!

 Marvel, Eşcinsel Süper Kahramanlarını Evlendirerek Tarih Yazdı!
Digiqole ad

Marvel’ın Empyre isimli çizgi romanında sevgili olan Wiccan ve Hullkling isimli iki eşcinsel karakter, yayınlanan en son sayıyla gizlice evlendi. Böylelikle çift, Marvel tarihinde evlenen ilk eşcinsel süper kahramanlar oldu. 

Geçtiğimiz çarşamba yayınlanan sayıda Wiccan ve Hulkling’in, bir grup arkadaşlarının katılımıyla (Ms. Marvel, Hawkeye ve Speed gibi süper kahramanlar da dahil) çok daha önceden evlendiği ortaya çıktı.

Her ne kadar düğün kısaca anlatılmış olsa da bu, Marvel evreninde tarihi bir olay oldu. Çizgi roman yayıncısı, eşcinsel süper kahraman karakterleri Wiccan ve Hulkling’i evlendirerek tarih yazmış oldu. Northstar ve partneri Kyle Jinadu 2012 yılında evlenmiş olsa da Jinadu bir süper kahraman değildi. 

Empyre çizgi romanının yazarlarından biri olan Al Ewing, çizgi romanlarda LGBTİ+ temsiline yer verilmesinden dolayı gurur duyduğunu söyledi.

“Hulkling ve Wiccan’ı hem bir çift olarak hem de ayrı ayrı karakterler olarak çok seviyorum, bu yüzden okuyuculara böyle şok edici bir son vermek çok güzel bir duygu. Umarım bu, hayranların moralinin yükselmesini sağlar.” 

Karakterlerin yaratıcılarından biri olan Jim Cheung ise çift için çok mutlu olduğunu ve yıllarca büyümelerini ve değişmelerini gözlemlemenin çok keyifli olduğunu söyledi. 

Her ne kadar ikilinin evlenmesi güzel bir şey olsa da çiftin evliliğini tahmin eden Marvel hayranları bulunuyordu. Wiccan ve Hulkling, Marvel evrenine Young Avengers ile 2005 yılında girdi. İkili, çok geçmeden çizgi roman yayıncısının ilk açık eşcinsel genç karakterleri oldu. Aynı zamanda çift, yedi yılın ardından 2012’de Avengers: The Children’s Crusade #9’da ilk öpücüğünü gerçekleştirdi ve nişanlandı.

Her iki karakterin de Disney Plus’ta bu yıl aralık ayında yayınlanması beklenen WandaVision ile ekranlara gelmesi bekleniyor. WandaVision, bir Marvel mini dizisi olacak ve dizide Vision (Paul Bettany) ve Scarlet Witch (Elizabeth Olsen) gibi karakterler bulunacak.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

107 Paylaşımlar
Paylaş107
Tweetle
Paylaş
Pin