Marvel Yalnızca Kadınlardan Oluşan Bir Kuir Süperkahraman Şovu Hazırlıyor!

 Marvel Yalnızca Kadınlardan Oluşan Bir Kuir Süperkahraman Şovu Hazırlıyor!
Digiqole ad

Marvel süperkahramanların yalnızca kadınlardan oluştuğu bir televizyon dizisi oluşturma yolunda ve bu karakterlerin çoğu kuir olabilir.

Marvel’in sinema evreninde henüz hiç bir kuir süperkahraman yok fakat televizyondaki gelişmelerde Marvel biraz daha ilerleme kaydediyor.

Runaways, Karolina Dean ve Nico Minoru isminde süper güçlerini keşfederken bir yandan da cinsel yönelimlerini keşfeden iki kuir süperkahramanı konu alıyor. Bu genç kahramanlar, Marvel’in çizgiromanlarında yer alan 9 kuir kahramandan yalnızca ikisi ve yakında çıkacak olan TV dizisinde de boy gösterebilirler.

Thor:Ragnarok çizgiromanında ise Valkyrie ve Doktor Annabelle Riggs’in öpüşme sahnesi vardı. Valkyrie’nin biseksüel olduğunu gösteren sahne Thor:Ragnarok’un sinema filminde yoktu.

X-Men:Apocalypse’de Olivia Munn tarafından canlandırılan Psylocke, çizgi romanda biseksüeldi ve dizide rol alabilir. Bir diğer olası kuir karakter de A-Force üyesi, Thor’un kayıp kızkardeşi olan ve Sera adında trans bir kadın (ve melek) olan Sera ile ilişkisi olan Angela olabilir.

Ağustos’ta DC’nin yaptığı açıklamaya göre Ruby Rose lezbiyen ve Yahudi olan yeni karakter Batwoman rolünü oynayacaktı. LGBT karakterleri dahil etme konusunda Marvel, bu diziyle beraber DC ile yarışabilir.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

10 Paylaşımlar
Paylaş10
Tweetle
Paylaş
Pin