fbpx   .  

Marvel’ın İlk Eşcinsel Kaptan Amerika’sı Bu Yıl Ekranda Olacak!

Marvel Comic, süper kahramanın ilk kez 1941’de piyasaya sürülmesinden seksen yıl sonra, bu yılın sonlarında ilk eşcinsel Captain America’yı tanıtacak.

İkonik süper kahraman, 2 Haziran’da gösterime girecek olan The United States of Captain America dizisinde geçici olarak eşcinsel genç Aaaron Fischer tarafından canlandırılacak. 

 

Çizgi roman dizisi, şu anki Kaptan Amerika Steve Rogers’ın kalkanının çalınması ve Fischer’ın ‘Demiryollarının Kaptanı’ unvanını almasının ardından ABD’nin her yerinden sıradan insanların rolü üstlenmesini görecek.

Beş bölümlük dizinin Birinci Sayısında yer alacak olan eşcinsel genç, “kaçaklar ve evsizler” de dahil olmak üzere etrafındakileri koruyan “korkusuz” bir kahraman olarak tanımlanıyor. 

Yazar Josh Trujillo yaptığı açıklamada,

“Aaron, kuir topluluğunun kahramanlarından ilham alıyor: aktivistler, liderler ve daha iyi bir yaşam için çabalayan sıradan insanlar,” dedi. 

“Ezilenleri ve unutulanları temsil ediyor. Umarım ilk hikayesi okuyucular arasında yankı uyandırır ve gelecek nesil kahramanlara ilham vermeye yardımcı olur.”

Hikayenin çizeri Jan Bazaldua şunları ekliyor:

“Onu tasarlamaktan gerçekten keyif aldım ve bir transseksüel olarak, Kaptan Amerika’ya hayranlık duyan ve toplumda neredeyse görünmez olanlara yardım etmek için kötülüğe karşı savaşan açıkça gay bir kişiyi sunabildiğim için mutluyum.”

“Onu çizerken, Cap süper güçlü varlıklara karşı savaşır ve neredeyse her zaman dünyayı kurtarır, ancak Aaron her gün karşılaştıkları sorunlarla sokakta tek başına yürüyenlere yardım eder diye düşündüm. Umarım insanlar nihai sonucu beğenir!”

Aaron Fischer’in çizgi roman serisine dahil edilmesi, doğal olarak, karakterin kendisini LGBTİ+ temsilinin göreli eksikliği nedeniyle eleştirilen Marvel Sinematik Evreni’nde bulup bulamayacağına dair soruları gündeme getirecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.