Matt Bomer: Açıldığım İçin Fırsatlar Kaçırdım, Ama Buna Değdi!

 Matt Bomer: Açıldığım İçin Fırsatlar Kaçırdım, Ama Buna Değdi!
Digiqole ad

Ünlü oyuncu Matt Bomer, eşcinsel olduğunu açıklamanın ona Hollywood’da çeşitli kariyer olanaklarına mal olduğunu söyledi. Ama yine de ‘gerçek kendisi’ olarak yaşamaya değdiğini ifade etti.

Yakında Netflix’te yayınlanacak ve bütün oyuncuları eşcinsel olan Ryan Murphy imzalı The Boys in the Band adlı yeniden yapımın kadrosunda yer alan Amerikalı oyuncu, açıkça yaşayan LGBTİ+ oyuncuların hala bir bedel ödediklerini söyledi.

Attitude’un Ekim sayısına konuk olan 42 yaşındaki aktör, LGBTİ+ oyunculara karşı tutumun Hollywood’daki değişimiyle ilgili konuştu.

‘Eşcinsel oyuncular için kesinlikle herhangi bir zamandan daha fazla fırsat var, ama yine de ödenmesi gereken bir bedel var,’ diyen Bomer, 2011 yılında evlendiği Simon Halls’la üç çocuk paylaşıyor.

‘Oyuncular, sporcular ve kamuya mal olmuş kişilerin eşcinselliklerini açıkça yaşayıp bunu kabul etmekten korkmadıkları bir çağda yaşıyoruz,’ diyerek devam eden oyuncu, yine de kendi deneyimine göre hala ödenen bir bedel olduğuna emin olduğunu söyledi.

Bomer 2012’de, eşiyle evlendikten bir sene sonra eşcinsel olduğunu açıklamıştı. O sırada US TV’nin suç draması White Collar’da rol alan Bomer’ın uluslararası tanınırlığı da In Time ve Magic Mike gibi filmlerle yükseliyordu.

‘Eşcinsel olduğumu çok riskli bir zamanda açıkladım, prömiyer yapmayı bekleyen bir filmim ve yayınlanmak üzere olan bir dizim vardı. Ama benim için gerçek ben olmak hem kendim hem de ailem için daha önemliydi.’

‘Bir rol model olmaya çalışmıyordum, şu anda da değilim. Ama tek bir kişiye bile yardımcı olursam, buna değer diye düşündüm,’ diye devam eden oyuncu, ‘Ancak bunun bana kariyerimde bir şeylere mal olmadığını iddia etmek, yalan söylemek olur. Benim için buna değdi, ama bir peri masalı da değildi’, dedi.

Bomer, Mart Crowley’nin 1968 yapımı filmi The Boysin the Band’in Netflix’te 30 Eylül’de yayınlanacak olan yeniden çekiminde Zachary Quinto, Jim Parsons, Andrew Rannels ve Charlie Carver’la birlikte tamamen eşcinsel oyunculardan oluşan bir kadroda yer alıyor.

Oyuncu, kuir dostu ortamın özgürleştirici olduğunu ifade ederken, yaygın olmadığını da ekledi.

Bomer,

‘Tamamı eşcinsel olan bir takım ve yaratıcı ekiple çalışmak gerçekten de rahatlatıcı bir deneyimdi. Ortamdaki tek açık eşcinsel olan kişinin ben olduğum setlerde çalıştım ve bunu nasıl yöneteceğimi öğrendim. Ancak birlikte kolektif bir deneyimi paylaşmak, kim olduğumuza ve kim olmak istediğimize dair ortak bir anlayışa sahip olmak oldukça iyiydi,’ dedi.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

40 Paylaşımlar
Paylaş40
Tweetle
Paylaş
Pin