‘Mavi En Sıcak Renktir’ Filminde Taciz Skandalı: 10 Gün Çıplak Dolaşıp 10 Saat Seks Sahnesi Çektik!

 ‘Mavi En Sıcak Renktir’ Filminde Taciz Skandalı: 10 Gün Çıplak Dolaşıp 10 Saat Seks Sahnesi Çektik!
Digiqole ad

2013 Cannes Film Festivali’nde, Altın Palmiye ödülüne layık görülen ‘Mavi En Sıcak Renktir’ filminin setinde, iki kadın oyuncunun yönetmen tarafından tacize uğradığı iddiası ortaya atıldı.

2013 yapımı ‘Mavi En Sıcak Renktir’ filminin çekim sürecinde, yönetmen Abdellatif Kechiche’nin başrol oyuncuları Léa Seydoux ile Adèle Exarchopoulos’u taciz ettiği iddiası, magazin gündemine bomba gibi düştü.

Cannes Film festivalinde, Palme d’or ödülünü kazanan Mavi En Sıcak Renktir adlı film, bir kadının diğer bir kadına olan aşkını ele alıyor ve filmde, yaklaşık 7 dakikalık bir cinsel ilişki sahnesi mevcut. Geçtiğimiz günlerde başrol oyuncularından Lea Seydoux’un gözyaşlarını tutamadığı bu fotoğraf, filmle ilgili çarpıcı iddiaların ortaya atılmasına neden oldu.

İddialara göre çekimlerde Kechiche, iki genç oyuncuyu 10 saatten fazla cinsel ilişki sahnesi çektirmiş, bu esnada da fiziksel temasta bulunmuştu.

“Lea ağlıyordu, artık durmak istediğini söylüyordu, fakat Kechiche izin vermedi, o da vajinasına protezi koydu, 4 saat sonra ikimizin de vajinası kanıyordu ama Kechiche durmamıza izin vermedi.” Yönetmen her iki kadın oyuncuyu da saatlerce seks sahnesi çekmeye zorlamıştı, her ikisinin de kanaması vardı. Ayrıca sık sık onların genital bölgesine ya da memelerine dokunup, sahnede ne yapmaları gerektiğini anlatıyordu.”

”Ayrıca her iki oyuncu da, yönetmen tarafından küçük düşürücü durumlara zorlandıklarını ifade etti. Sadece 10 dakikalık bir seks sahnesi çekmek için, stüdyoda 10 gün çıplak geçirmek zorunda kalmak gibi… Adèle belirli bir sahne için şunları açıklamıştı; “İkimiz de acı içindeydik. Lea bana birkaç kez yumruk attı. Kechice bağırıyordu, “Yumruk at ona! Bir kez daha yumruk at! Hem şiddet dolu hem de küçük düşürücüydü.”

Yönetmen ise her iki oyuncuyu da yalan söylemek ile suçladı, ayrıca kendini ‘her ikisinin de kırmızı halıda mutlu göründüklerini’ söyleyerek savundu ve tüm bunların ‘sanat’ olduğunu söyledi.

 

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

18 Paylaşımlar
Paylaş18
Tweetle
Paylaş
Pin