fbpx   .  

Meclise Gökkuşağı Geliyor (Ay Hadi İnşallah!)

Daha önceki seçimlerde olduğu gibi bağımsız adaylarla seçimlere katılmak yerine parti olarak seçimlere katılma kararı alan HDP’nin iki tane LGBT milletvekili adayı da göstermesi bekleniyor.

HDP Türkiye genelini kapsayan ve her kesime hitap eden bir parti olduğunu belirtirken “Yoldaş ben ibneyim” kitabının yazarı ve HDP’nin olağan kongresinde yaptığı selamlama konuşmasında “Özgürlük mücadelemiz HDK ve HDP’de devam edecek. Birleşik mücadelede biz de üzerimize düşeni yapacağız, özgür ve eşit günleri birlikte kuracağız. Bu daha başlangıç, umuda yürüyoruz. Bu umutta biz de varız. Velev ki ibneyiz, alışın her yerdeyiz, HDK’liyiz, HDP’liyiz.” sözleriyle ayakta alkışlanan Yıldız Tar ve Cadının Bohçası oyunuyla sevdiğimiz, LGBT mücadelesinin içinden gelen Taraf gazetesi yazar Esmeray Özadıktı’yı aday olarak göstermeyi planladığını da açıkladı.

Darısı diğer siyasi partilerin başına diyor, Yıldız Tar ve Esmeray Özadıktı’ya her ne kadar resmi olarak adaylıkları açıklanmadıysa da şimdiden bu yolda başarılar diliyoruz!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.