Müslüman Bir Kadın Punk Grubunu Anlatacak Dizi: ‘Lady Parts’a İlk Bakış

 Müslüman Bir Kadın Punk Grubunu Anlatacak Dizi: ‘Lady Parts’a İlk Bakış
Digiqole ad

We Are Lady Parts, Londra’daki bir Müslüman kadın punk grubu hakkında yepyeni bir dizi ve – bize güvenin – buna bayılacaksınız. 

Altı bölümlük müzik temalı komedi, bu baharda yayınlanacak.

Dört kişilik bir punk grubunu ve “bunu kendileri için yapmaya kararlı bir dünyada kendi kimliklerini yaratan” yöneticilerini anlatıyor. 

Dizi, aşkı arayan mikrobiyoloji doktora öğrencisi Amina Hüseyin’in gözünden gördüğümüz punk grubu Lady Parts’ın iniş çıkışlarını araştırıyor. 

Yapımda Anjana Vasan, Sarah Kameela Impey, Juliette Motamed, Faith Omole ve aynı zamanda Everybody’s Talking About Jamie filminin uyarlamasında da rol alan Lucie Shorthouse gibi yeni İngiliz yeteneklerinden oluşan bir topluluk yer alıyor.

Dizide Nida Manzoor’un çağdaş Londra’nın zenginliği ve çeşitliliğine dair kendi deneyimlerinden yararlanan ve kardeşleriyle birlikte yazdığı orijinal punk şarkıları ve cover parçaları yer alacak. 

Dizi, daha önce Doctor Who gibi isimler üzerinde çalışan Maznoor tarafından da yazılan ve yönetilen Lady Parts adlı 2018 yapımı kısa filme dayanıyor. 

Lady Parts sürprizler ve romantizmle dolu. Grubun öfkeli kadını Saira, Amina’da diğerlerinin göremediği bir şey görür ve Amina’nın davulcu Ayesha’nın erkek kardeşinden hoşlandığını öğrendiğinde, gruba katılmayı kabul ederse onları bir randevu ayarlamayı teklif eder. Kısa sürede grubun neşeli, anarşik enerjisine ve punk ruhuna kapılır. 

Amina, en iyi arkadaşı Noor’un temsil ettiği daha ‘düzgün’üniversite arkadaşları ve Lady Parts’ın yeni, heyecan verici dünyası olmak üzere iki farklı dünya arasında parçalanır.

Altı bölümlük dizi, resmi bir tarihle ilkbaharda yayında olacak.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin