Netflix, Britney Spears Belgeseli Çekecek!

 Netflix, Britney Spears Belgeseli Çekecek!
Digiqole ad

Oldukça ses getiren Framing Britney Spears’ın ardından Netflix de kendi Britney Spears belgeselini çekecek.

Netflix’in Amerikalı rakibi Hulu tarafından yayınlanan New York Times belgeseli, Spears’ın kariyerinin en yüksek ve en düşük seviyelerine yaptığı samimi dalışıyla övgü topladı: onun meteorik yükselişini ve son derece sansasyonel hayatını anlattı.

Bloomberg’e göre Netflix, gerçek suç yönetmeni Erin Lee Carr’a kendi filmini bırakmaya hazırlanıyor.

Bir Netflix Britney belgeselinin, Framing Britney Spears’ın bu ayın başlarında çıkmasından çok önce çalışmaların içinde olduğu anlaşılıyor.

İki prodüksiyon şirketinin rakip programları yayınlaması alışılmadık bir durum değil – örneğin, hem Hulu hem de Netflix’in Fyre Festivali hakkında çektiği belgeseller gibi.

Netflix’in Britney’in hayatına ilişkin kendi görüşünün nasıl ortaya çıkacağı hala bilinmiyor. Söylentilere göre Netflix Britney Spears belgeseli, eleştirmenler için sadece daha fazla “sömürü”.

Britney Spears’ın hayranlarından oluşan grubun büyük çoğunluğu haberlere neşeyle tepki vermiş, belgeselin “daha fazla farkındalık” yaratmaya yardımcı olabileceğinden rahatlamış olsa da bazıları tedirginlikle yanıt verdi.

Bazıları, şarkıcı hakkında onun katılımı olmadan yapılan başka bir belgeselden bıktıklarını söyledi ve bunun “sömürülmesinin” “yeni bir aşamasına” işaret ettiğini iddia etti.

Britney Spears’ın çerçevesini çizen film yapımcıları, yıldızın başarısının sancıları sırasında medyanın ne kadar kadın düşmanı olduğunu göstermeye çalıştılar. İzleyicileri derinden korkutan arşivlerden alınan bir örnekte, 70 yaşındaki Star Search sunucusu Ed McMahon, 11 yaşındaki bir Britney’e erkek arkadaşı olup olmadığını sormuştu.

Belgesel, medyanın Spears’ın bedenine, cinsel yaşamına ve zihinsel sağlığına amansız odaklanmasını incelerken, basının ve halkın kadınlara davranış biçimine karşı yeni bir eleştiri dalgasını ateşledi. Hatta bazı medya kişilikleri müzisyenin çöküşünde oynadıkları rolleri üstlenirken, yıldızın eski erkek arkadaşı Justin Timberlake’in açık bir şekilde özür dilemesine neden oldu.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin