fbpx   .  

Netflix Duyurdu: 3 Günde 22 Milyon Kişi Tarafından İzlenen Heartstopper’ın İkinci ve Üçüncü Sezonu Yolda!

İlk sezon çıktığından beri bu haberi bekliyorduk!

Kelimeler, Heartstopper’ın ikinci ve üçüncü sezon için onay aldığını duyduğumuzda ne kadar mutlu olduğumuzu tarif edemez! Muhtemelen bu haftayı bitirirken aldığımız en iyi haber bu!

 

20 Mayıs Cuma günü Netflix bu haberi doğruladı ve ilk sezonun ne kadar popüler olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda bu haberin şaşırtıcı olmadığı aşikar. Fakat Netflix bu haberin devamında daha fazla ayrıntıyı bizlerle paylaşmadı.

 

Seri, hem hayranlar hem de eleştirmenler tarafından tam not aldı. Hatta önemli bir inceleme sitesi olan Rotten Tomatoes’dan son derece nadir bir yüzde olan 100 onay derecesini aldı.

Tüm bu zaman boyunca mağarada yaşayanlar için, Heartstopper, sevimli lise öğrencileri olan Nick Nelson ve Charlie Spring’in (Kit Connor ve Joe Locke) tanışmalarını, arkadaş olmalarını ve sonra arkadaşlıklarının aşka dönüş hikayesini bizlere anlatan yeni bir Netflix yapımı.

Yazar Alice Oseman’ın aynı adı taşıyan çizgi romanı/web çizgi romanına dayanan bu yapım, LGBTİ+ bireylerin yaşamlarını olumlu bir şekilde temsil ettiğinden dolayı övgüyle karşılandı ve web çizgi romanının hayranları yoluyla büyük bir başarı elde etti.

Dizinin oyuncuları ise, yapımın bu başarısının ardından dolaylı olarak pop kültür ikonları haline geldi ve ikinci sezon haberi ile ilgili soru yağmurlarına tutuldu.

Joe Locke, British GQ’da oynamış olduğu “Charlie” karakteri için, ilk sezonun bitişinde Kit Connor’ın oynamış olduğu “Nick” karakteri ile yaşadıkları sonun ardından, yeni sezonda kendi karakteri için ne istediğini anlattı.

“Bir çift olarak nasıl gelişim göstereceklerini görmek için sabırsızlanıyorum! Üstelik elimizde daha üç çizgi roman daha var!”

Bir sonraki çizgi romanda ise Charlie, “zihinsel sağlığıyla mücadele ediyor ve bu durumu daha fazla keşfetmeyi çok isterim. Bence pek çok akıl sağlığı ve yeme bozukluğunu ele alan yapımlar akıl sağlığını gerçekten sert ve karanlık bir şekilde ele alıyor. Ancak bu konulara daha aydınlık bir yerden girmeyi çok isterim.” Dedi.

Oseman, ilk sezonun büyük ölçüde çizgi romanın birinci ve ikinci ciltlerine dayalı olmasıyla birlikte, gelecek olan herhangi bir yeni sezonun da Heartstopper’ın üçüncü cildine dayanılacağını doğruladı.

Mayıs/Haziran sayısının kapak çekimleri sırasında Attitude’a konuşan trans aktris Yasmin Finney, olası bir ikinci sezonda karakteri “Elle Argent” için ne istediği hakkında bir fikir verdi.

“Biraz cinsiyet disforisinden bahsetsek hiç fena olmazdı, çünkü bu gayet normal. Umuyorum ki trans-ness hakkında daha fazla bilgi verebiliriz. Ve evet, ikinci sezonda çok heyecan verici şeyler bizi bekliyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.