Queer As Folk’un Yeni Versiyonuna Yakışacak 8 İsim

 Queer As Folk’un Yeni Versiyonuna Yakışacak 8 İsim
Digiqole ad

Queer as Folk sonunda yeniden çekiliyor. Variety’nin haberine göre, orijinal serinin yaratıcısı Russell T Davies, Bravo ortaklığı ile yeni bir versiyona hazırlanıyor.

Dizinin ‘sadece seks etrafında’ dönen kimliğinden sıyrılması için ufak dokunuşlar gerekiyor. Her ne kadar eşcinsel erkeklerin bol bol temsil edildiği bir dizi olsa da, yer yer içerdiği kadın düşmanlığı ve homofobiyi görmezden gelmek mümkün değil.

Neyse ki yeni versiyon yolda ve bu problemlerin düzeleceğini düşünüyoruz. Ayrıca kendimizce bir de oyuncu ekibi seçtik – kim bu diziye en çok yakışır diye!

Stuart/Brian – Ezra Miller

Hem ABD hem de İngiltere versiyonlarında, bu karakter iyi maaşlı bir işte çalışan, tarzına her zaman dikkat eden ve herkesin arzulayacağı türden bir karakterdi. Bunun için Ezra Miller’dan daha iyisi olabilir mi?

Vince/Michael – Keiynan Lonsdale

Daha önceki versiyonlarda bu karakter Stuart/Brian’ın çocukluk arkadaşıydı. ‘Mahalledeki çocuk’ tarzı, toplum normlarının dışındaki tavırları ve hafif ‘inek’ karakteri kendisini çekici kılan en önemli detaylardı. İkili arasındaki ilişki hep platonik kalsa da, her zaman bir flört hali hakim oldu.

Nathan/Justin – Jeremy McClain

30 yaşındaki Stuart/Brian bu çocuğun bekaretini aldığı zaman reşit bile değildi! Dolayısıyla bu karakter için naif ama maceraya da yakışan biri gerekiyor.

Alexander/Emmett – Jeffrey Bowyer-Chapman

Alexander/Emmett her zaman kafaları karıştıran ve farklı tepkilere konu olan bir karakter oldu. Kimileri tarafından zehirli, stereotipik bir tip olarak görülse de kimilerince cesur ve gay dünyasının da varolan bir tarafını yansıtan biri olarak algılandı.

Phil/Ted – Daniel Franzese

Phil/Ted heteronormatif kültüre ayak uydurmakta en zorlanan karakterlerden biriydi ve dizinin İngiltere versiyonunda uyuşturucu nedeniyle trajik bir şekilde öldü. Aynı son ABD versiyonunda gündeme gelmiş olsa da gerçekleşmedi. Phil/Ted, ABD versiyonunda uyuşturucu ile mücadele edip hayatını toparladı.

Romey/Lindsay – Tessa Thompson

Bu karakter Stuart/Brian’ın eski bir dostu ve hatta oğlunun taşıyıcı annesi. ABD versiyonu özellikle ayrı bir sanatsallıkla işlenmiş.

Lisa/Melanie – Trace Lysette

Romey/Lindsay ile olan ilişkilerinde hem aşk hem de aldatmaca hakimdi. Ayrıca bir avukat olan Lisa/Melanie, karakteri nedeniyle Stuart/Brian ile sık sık inatlaşmaya varan anlaşmazlıklara düşüyordu.

Hazel/Debbie – Wanda Sykes

Vince/Michael’ın annesi olan Hazel/Debbie, kuir topluluğunun dizideki en sağlam destekçilerindendi. Neredeyse tüm gruba annelik yapan karakter, paylaşmaktan ve evlatlarını korumaktan asla korkmayan bir mizaca sahipti.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

19 Paylaşımlar
Paylaş19
Tweetle
Paylaş
Pin