fbpx   .  

RuPaul’s Drag Race Tarihinde Bir İlk: Heteroseksüel Erkek Yarışmacı

RuPaul’s Drag Race 14. sezon kadrosu nihayet açıklandı – ve şovun ilk cis, heteroseksüel erkek yarışmacısı bu sezonun kadrosunda yerini alarak tarih yazdı.

Yeni kraliçelerin listesi 2 Aralık Perşembe günü geçen yılın kazananı Symone tarafından açıklandı. Yeni sezon 7 Ocak 2022’de başlayacak ve ilk bölüm iki bölüm olarak yayınlanacak.

 

RuPaul’s Drag Race nihayet son yıllarda ortalığı sarsmaya başladı ve 14. sezon da buna bir istisna olmayacak gibi duruyor – komedi kraliçesi Maddy Morphosis, şovun yarışacak ilk cis, heteroseksüel erkeği olmaya hazırlanıyor.

 

Instagram hesabına göre Maddy Morphosis, “Arkansas’ın en çok abartılan drag queeni”. Maddy, yarışmacı olarak duyurulduktan sonra sosyal medyada şunları yazdı: “Oyun başladı! Ve RuPaul’s Drag Race’in 14. sezonunda yarışmacı olduğumu duyurmaktan heyecan duyuyorum! Yarışma ASLA aynı olmayacak!”

RuPaul’s Drag Race’in 14. sezonunda ayrıca iki trans kadın da yarışacak.

Açıklamanın bir parçası olarak duyurulan diğer kraliçeler arasında Porto Rikolu bir güzellik yarışması drag queeni olan Alyssa Hunter da yer alıyor. Instagram’da “Kelimeler şu anda nasıl hissettiğimi tarif edemez” diye yazdı. “Çok heyecanlıyım ve dünyayı ele geçirmeye hazırım.”

Güneyli bir güzellik yarışması drag queeni olan Angeria Paris VanMicheals, RuPaul’s Drag Race’in 14. sezonunda yer alacağı için “inanılmaz mutlu” olduğunu söylerken, Seattle kraliçesi Bosco: “Hepsi kıçımı ulusal televizyonda göstermek için!” diye açıkladı.

Yeni sezonda ayrıca bir etki yaratacağından emin olan 2 metrelik bir drag queen olan Missourili Daya Betty de yer alacak. Bu arada, bir basın açıklamasına göre, Deja Skye “öldürücü dudak senkronizasyonu becerilerine” sahip.

14. sezonda ilk kez sahneye çıkan diğer kraliçeler arasında New York kraliçesi Jasmine Kennedie ve Latin diva Jorgeous yer alıyor. Dans yeteneğiyle tanınan Los Angeles kraliçesi June Jambalaya da bu sezon sahne alacak.

Sezonda ayrıca iki trans kadın yer alacak – Los Angeles’tan Kerri Colby, House of Colby’nin bir üyesi. Diğer trans kadın yarışmacı Kornbread “The Snack” Jeté, yemek temelli tarzıyla sansasyon yaratacağından emin.

Haberi duyuran Kornbread, Instagram’a şunları yazdı: “Yaptık. ABD için yaptım! Aç mısın? Çünkü ben PİŞİRDİM!!”

14. sezonun bir parçası olarak açıklanan son kraliçe, aynı zamanda 11. sezonun galibi Yvie Oddly’nin kız kardeşi olan Willow Pill.

Drag Race, son yıllarda RuPaul’un, cinsiyet uyumlama ameliyatları geçirmiş trans kadınların rekabet etmesine izin verilmemesi gerektiğini söylemesi üzerine eleştirilerle karşılaşmasının ardından, bu konuda giderek daha açık fikirli olmaya başladı.

O zamandan beri RuPaul’un bakış açısı değişti. Geçen yıl Gottmik, RuPaul’s Drag Race’de yarışan ilk trans erkek olmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.