Ryan Murphy’nin Yeni Netflix Dizisi Eşcinsel Seri Katili Jeffrey Dahmer Hakkında!

 Ryan Murphy’nin Yeni Netflix Dizisi Eşcinsel Seri Katili Jeffrey Dahmer Hakkında!
Digiqole ad

Hikaye Dahmer’in kurbanlarının gözünden anlatılacak ve cinayetlerin gerçekleşmesine izin veren durumlara odaklanacak.

Ölümle ilgili şeyler üzerinden bir kariyer yaptığı düşünülürse, Ryan Murphy’nin kandan hiçbir zaman kaçmadığı ortada. Murphy’nin Hollywood’daki ortağı Ian Brennan’la yarattığı son projesinin konusu hayranlarını şaşırtmamalı: Netflix, Murphy’le yaptıkları pek çok dizilik anlaşmanın yeni projesi olarak Monster: Jeffrey Dahmer Story’ye yeşil ışık yaktı.

Murphy’nin kuir dokunuşlarla yarattığı Ratched’in başarısının ardından, Monster başka türlü bir canavara odaklanacak. Dizi, 1978-1991 yılları arasında 17 çocuk ve genç erkeği vahşice katleden eşcinsel seri katil Jeffrey Dahmer’in gerçek hikayesini ele alacak. Deadline’a göre Murphy, Milwaukee Canavarı’nın hikayesine, Murphy’nin 2018’te hayata geçirdiği ve Darren Criss’in eşcinsel katil Andrew Cunanan’ı canlandırdığı Assasination of Gianni Versece’ye benzer bir biçimde kurbanların açısından bakacak.

Konusu Dahmer olduğu için Murphy katili insanlaştırmakta zorlanabilir zira katilin işkence metotları arasında yamyamlık, nekrofili, lobotomi ve parçalama vardı. Ne mutlu ki Murphy katilin hikayesini hayata geçirmek için çok kaliteli bir ekip kurdu: Pose’dan Janet Mock, Mindhunter’ın yönetmeni Carl Franklin’le birlikte yazarlık ve yönetmenlik yapacak. Bu sene Kajillionaire’de harika bir performans sergileyen Emmy Ödüllü Richard Jenkins henüz açıklanmayan bir rolle ekranda olacakken, Dahmer rolü içinse arayış sürüyor.

Dahmer dizisi için zamanlamanın doğru olduğu şüphesiz. My Favorite Murder ve Serial gibi podcastlerle büyüyen gerçek suç hikayesi dalgası, yakın Amerikan geçmişinden seri katillerle ilgili bir dizi gerçekçi yapıma yol açtı. 2019 yapımı Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile’da Zac Efron Ted Bundy’i canlandırmıştı. HBO’ysa bu yıl suç yazarı Michelle McNamara’nın Golden State Killer’ı arayışının bir portresi olan I’ll Be Gone in the Dark’ın bir uyarlamasını yayınladı.

2017 yapımı My Friend Dahmer ve 2002 Yapımı Dahmer gibi bağımsız filmler dışında, Milwaukee katilinin yıllar süre hikayesini ele alan büyük bir yapım olmamıştı.

Her ne kadar yukarıda bahsedilen Ratched kan ve kargaşa açısından hiç fakir değilse de Murphy’nin Variety’ye yaptığı açıklamaya göre Monster’ın yaklaşımı kanlıdan ziyade ‘psikolojik’ olacak. Yapımcı, katilin kendisinden ziyade, cinayetin işlenmesine izin veren durumlara odaklanmayı amaçladığını söyledi. Deadline’a göre dizi aynı zamanda Dahmer’ın vakasında göze çarpan beyaz ayrıcalığını ve yasal sistemin Dahmer’a karşı olan hoşgörülü tutumuna da değinecek.

Tıpkı Boys in the Band’in yakın zamanda görücüye çıkan yeniden çevirimi gibi, bu dizi de Murphy ve Mock’un Netflix’le yaptığı bağımsız anlaşmaların parçası olacak. Color of Change’in Başkanı Rashad Robinson süpervizör yapımcı olarak görev alacak ve hem kamera önünde hem de arkasında bir çeşitlilik ve dahiliyet ortamı yaratmaya yardım edecek.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

38 Paylaşımlar
Paylaş38
Tweetle
Paylaş
Pin