Sense8 Yıldızı Eşcinsel Olduğunu Açıkladı

 Sense8 Yıldızı Eşcinsel Olduğunu Açıkladı
Digiqole ad

Sense8 yıldızı Brian J. Smith, Attitude ile yaptığı bir röportajında Texas’ta eşcinsel olarak büyümenin ne kadar zor olduğunu anlattı.

Dergiye, “Dehşete düşmüştüm. Okuldayken kendimi hiçbir yere ait hissedemiyordum. Ne spor meraklısı ne de inek bir tiptim. LGBT grupları veya toplantıları adına hiçbir şey yoktu. Tamamen yalnızdım. Bana her türlü lakaplar taktıklarını duydum: a*cık, i*ne.”

Smith, o günlerde hiçbir zaman kendisi olamadığının yanı sıra başkalarını rahatsız etmemek için uzun süre göz teması kurmaktan kaçındığını da söyledi. Gerçek kişiliğini paylaşmak konusunda oldukça tedbirliymiş ve hala bunun etkisini yaşıyormuş.

“Benim aktör olmamdaki en büyük etken o zamanlardan kalma,” diye ekliyor ve o zamanlarda rol yapmış olmanın ona daha az yalnız hissettirdiğini söylüyor.

Smith, ailesine eşcinsel olduğunu açıkladığı zaman ailesinin tepkisinin “harika” olduğunu söyledi. Ailesine açıldığı zamanı, “Benden zaten bir şeyler söylememi beklediklerini söylemişlerdi. Hayal ettiğimden çok daha anlayışlıydılar.” 

Ailesinin anlayışı ve kabul ediciliği, Smith’in kendisine olan özgüvenini ve rahatlığını Sense8’de olduğu gibi daha çok artmasını sağlamış.

Film çekimlerinde, “Çok rahatladığımı hatırlıyorum. Sonunda hiç kimseye yalan söylemeden tamamıyla kendim olabilirim.”

Artık daha olgun ve akıllı olan Smith, genç benliğine birkaç tavsiyelerde bulundu:

“Ona sarılır ve ‘Her şey yolunda,’ derdim. O çocuğun ihtiyacı olan tek şey birinin onu karşısına alıp ‘Olduğun gibi mükemmelsin ve her şey yolunda,’ demesiydi.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

66 Paylaşımlar
Paylaş66
Tweetle
Paylaş
Pin