Sex Education’ın Yeni Sezonunda İki Trans Karakter Diziye Dahil Olacak

 Sex Education’ın Yeni Sezonunda İki Trans Karakter Diziye Dahil Olacak
Digiqole ad

Moordale Ortaokulunda bir grup öğrencinin seks ve hayat hakkında bilgi edinmesini konu alan popüler İngiliz gençlik draması, yakında dördüncü sezonuyla geri dönüyor ve kadroya daha da kuir karakterler ekliyor.

Dizi şu anda önümüzdeki sezon için iki yeni trans karaktere yer vereceğini açıkladı ve yerleri doldurmak için trans aktörler arıyor. Abbi ve Kent adlı iki karakter aslında dizide bir çift ve üniversite öğrencisi olacaklar gibi görünüyor. Seçme çağrısı, dizi senaristi non-binary yazar Krishna Istha tarafından Twitter’da yapıldı.

İlk karakterin açıklamasında “Abbi, 90’ların Winona Rider havasına sahip, cinsiyet kimliği konusunda kendine güvenen ve kendinden emin genç bir trans kadın” diye yazıyor. “Abbi, grubunun lideri ve kolejinin kraliçe arısı – her kız ya onun gibi olmak ya da onunla arkadaş olmak ister. Işıl ışıl, çekici, cömert ve sadık.”

Ayrıca karakterin aile hayatına da bir göz atıyoruz: “Abbi trans kadın olarak açıldığında muhafazakar ebeveynleri tarafından evden atıldı. Şu anda ailesi çok daha açık fikirli olan erkek arkadaşı Kent ile birlikte yaşıyor.”

 “Abbi eskiden dindardı, ancak benlik duygusuna zarar vermeye başlayınca inancından uzaklaşmak zorunda kaldı. Kendisini hâlâ “inançlı” olarak görüyor ve toplumu ve seçilmiş aileyi kutlayan laik ve kapsayıcı bir kiliseye katılıyor.”

Kent’e gelince, Abbi’nin “aptal, unutkan ve harika bir dinleyici” olan trans erkek arkadaşı olarak tanımlanıyor. “Onlar tam bir güç çifti – bir süredir birlikteler ve tam anlamıyla “couple goals”lar.

Önceden oyunculuk deneyimine gerek yok ve dizi Nisan-Kasım 2022 arasında Galler’de çekiliyor, yani eğer role uyarsanız, bu sizin için büyük bir fırsat olabilir!

Dizinin üçüncü sezonu zaten bazı non-binary öğrencileri diziye dahil etti. Müzisyen Dua Saleh, Minneapolis’ten İngiltere’ye taşınan non-binary bir öğrenci olan Cal’ı, Robyn Doldaway ise okuldaki bir başka non-binary öğrenci olan Layla’yı canlandırdı.

Dizi devam ettikçe, giderek daha da kuir oluyor ve bunu görmeyi kesinlikle seviyoruz! Sex Education’ın ilk üç sezonu şu anda Netflix’te yayında.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin