The Umbrella Academy’de Elliot Page’in Karakterinde Hiçbir Değişiklik Yapılmayacak

 The Umbrella Academy’de Elliot Page’in Karakterinde Hiçbir Değişiklik Yapılmayacak
Digiqole ad

The Umbrella Academy’de Elliot Page’ın karakterinin cinsiyetini değiştirmeye yönelik bir plan yok.

Bu hafta, Oscar adayı oyuncu, sosyal medyadaki güçlü açıklamasında transseksüel ve non-binary olarak açıldı ve şunları yazdı:

“Zamirlerim o / onlar ve benim adım Elliot.”

“Bunu yazdığım için kendimi şanslı hissediyorum. Burada olmak. Hayatımda bu yere ulaşmış olmak. Bu yolculukta beni destekleyen inanılmaz insanlara karşı çok büyük bir minnettarlık duyuyorum. Özgün benliğimin peşinden gitmek için nihayet kim olduğumu sevmenin ne kadar olağanüstü hissettirdiğini ifade edemem.”

Elliot’un mektubu Jameela Jamil, Ilana Glazer, Ruby Rose, Miley Cyrus, Kate Mara, Abbi Jacobson, Anna Paquin, Indya Moore ve Julianne Moore gibi yıldızların sevgisi ve desteğiyle karşılandı.

Bununla birlikte, Elliot’un Netflix fantastik dramasınfaki karakteri Vanya Hargreeves’in, cinsiyet kimliğine uyacak şekilde yeniden biçimlendirilmesi veya değiştirilmesi gerektiğini önerenler de vardı.

GLAAD’da transseksüel medya direktörü Nick Adams, Variety’ye şöyle dedi:

“Trans oyuncular hem trans hem de cisgender karakterleri oynayabilir ve oynuyorlar. Elliot’un gelecekte Umbrella Academy’de ve birçok farklı rolde mükemmel olmaya devam edeceğine eminim.”

Bir kaynak, Variety’ye durumun böyle olmayacağını doğruladı ve Elliot, Vanya’yı cisgender bir kadın olarak oynamaya devam edecek. Netflix ayrıca tüm başlıklar genelinde meta verilerinde Elliot’un adını güncelliyor.

Elliot açıklamasında, transseksüel toplumdaki “pek çok kişiden sonsuz ilham aldığını” söyledi ve “bu dünyayı daha kapsayıcı ve şefkatli bir yer haline getirmek için durmaksızın çalıştıkları için” onlara teşekkür etti.

Oyuncu, bu yıl Amerika Birleşik Devletleri’nde öldürülen “şaşırtıcı” sayıda transseksüel bireyi de ele aldı- 40 ölü ile bu kayıtlardaki en yüksek sayı.

“Keyifli ve kutladığım bir anı bastırmaya çalışmıyorum ama resmin tamamına hitap etmek istiyorum. Translara yönelik ayrımcılık yaygın, sinsi ve acımasızdır ve korkunç sonuçlara yol açar. Trans sağlık hizmetlerini suç saymak için çalışan ve var olma hakkımızı reddeden siyasi liderlere ve büyük bir platforma sahip olup trans topluluğuna düşmanlık beslemeye devam eden herkese: ellerinizde kan var.”

“Yetişkinlerin yüzde 40’ının intihar girişiminde bulunduğunu bildirdiği bir topluluk olan trans topluluğunun omuzlarına binen aşağılık bir öfkeyi yayıyorsunuz. Yeter artık. İptal edilmiyorsun, insanlara zarar veriyorsun. Ben o insanlardan biriyim ve saldırılarınız karşısında sessiz kalmayacağız.”

Elliot paylaşımını bitirerek şöyle yazdı:

“Trans olmayı seviyorum. Kuir olmamı seviyorum. Ve kendimi ne kadar yakın tutup tam olarak kim olduğumu kucaklarsam, ne kadar çok hayal kurarsam, kalbim o kadar büyür ve o kadar çok gelişirim. Her gün taciz, kendinden nefret etme, istismar ve şiddet tehdidiyle uğraşan tüm trans insanlara: Seni görüyorum, seni seviyorum ve bu dünyayı daha iyi hale getirmek için elimden gelen her şeyi yapacağım.”

The Umbrella Academy kısa süre önce Netflix’te üçüncü sezon için yenilendi.

Önceki iki versiyonu gibi, yeni sezon da 10 adet birer saatlik bölümden oluşacak. Çekimler Şubat 2021’de Toronto, Kanada’da başlıyor.

Elliot, Tom Hopper, Robert Sheehan, David Castañeda, Emmy Raver-Lampman, Aidan Gallagher, Justin H Min, Ritu Arya ve Colm Feore dahil tüm çekirdek kadro üyeleri geri dönecek.

Süper kahraman serisinin ilk sezonu büyük beğeni topladı ve 2019’da Netflix’in en popüler üçüncü dizisi oldu.

Gerard Way tarafından yaratılıp yazılan ve Gabriel Bá tarafından resmedilen Dark Horse Comics’ten uyarlanan seri, babalarının gizemli ölümünden sonra yeniden bir araya gelen süper güçlü varlıklardan oluşan işlevsiz bir aileyi konu alıyor.

Ekibin Teksas’ta 1960’a geri dönmesinin konu alan ikinci sezon, ırkçılık, homofobi ve feminizm gibi konuları ele aldığı için daha da fazla övgü aldı.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

33 Paylaşımlar
Paylaş33
Tweetle
Paylaş
Pin