Tinder’da İlk Mesajı Atan Taraf Olmak İçin 7 Sebep

 Tinder’da İlk Mesajı Atan Taraf Olmak İçin 7 Sebep
Digiqole ad

LGBTİ+ topluluğu, doğası gereği güç, ezelden beri karizma ve özgüven sahibi insanları barındırmıştır.

Fakat bazen biz de utangaç olabiliyoruz. Ve birilerinin bize neden utangaç olmamamız gerektiğini hatırlatması gerekiyor! Bu yazımızda, utangaçlığın çok kötü bir taktik olduğu Tinder’da, “Neden ilk mesajı atmaktan utanmamalıyız” konusuna değineceğiz. 

1. Özgüven seksidir

Özgüven seksi bir özellik. Kibirli olmakla karıştırılmadığı sürece, hareketlerin arkasında güçlü ve kendinden emin bir karakter görmek kimi etkilemez ki? Dik durun, derin bir nefes alın ve ilk mesajı atın. Kendinizi gösterecek kadar eminseniz göstermekten çekinmeyin.

2. İyi bir hareket

İlk adımı hep karşıdan beklememek iyi bir hareket. Herkes ilk mesajın karşıdan gelmesini sever. Sadece ilgi gösterdiğinizi belli etmek için değil aynı zamanda buzları kırdığı için. Bunu siz de yapabilirsiniz. Çekinecek bir şey yok!

3. Meşgul olabilirsiniz

Bir insanın hayatı, yapılması gereken işler ve listeler ile dolu. Spor, ev, iş, kişisel bakım derken dikkat çok kolay dağılabiliyor ve bu kadar fazla iş, insanın vaktini değerli hale getiriyor. Değerli vaktinizi karşıdan mesaj bekleyerek harcamak ne kadar mantıklı? İlk mesajı atın ve işlerinize odaklanın. Vaktinizi bekleyerek harcamayın. 

4. Azmış olabilirsiniz

Evet böyle bir durum var gerçekçi olalım. Bu uygulamalar hayatımıza bu kadar yerleşti, çünkü bir parçamız içimizdeki azgınlığı tatmin etmek için hızlı ve etkili bir yol arıyor. Eh, o zaman hakkını vererek kullanalım ve beklemeyi bırakalım. Harekete geçelim. 

5. Gelenekleri boşverin

“İlk adımı erkek atar”mış. Hadi canım. Bu işin kadını erkeği aktifi pasifi yok. Kuir kültürde böyle ataerkil laflara da yer yok. İlk adımı da ilk mesajı da isteyen atar. Ve ilk mesajı atmanın güzelliği çok az sayılı şeyde var! “Ben buradayım ve burada olduğumu göstermekten gurur duyuyorum” dercesine… 

6. Ne olabilir ki?

Mesaj atmazsanız hiç bir şey olmayabilir. Mesaj atarsanız, yine bir şey olmayabilir, fakat olacaksa hızlandırmış olursunuz. “Şansımı denedim” diyebilecek noktada olursunuz. En kötü olabilecek şey ise karşı tarafın size olumsuz geri dönüşü olur. Dışarıda binlerce insan var! Bir tanesinden hayır cevabı alsanız ne olur ki?

7. İşe yarıyor

İnsanlar düzgün olduğu sürece ilk mesajları ve yemek davetlerini seviyorlar. Aşık olmak, sevişmek ya da arada bir takılmak için bir noktada birilerinin ilk mesajı atması gerekiyor ve bunda korkulacak bir yan yok. Uzun lafın kısası, ilk mesajı atmak işe yarıyor. 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

18 Paylaşımlar
Paylaş18
Tweetle
Paylaş
Pin