Dünya Haberler

Yıllarca Süren Zorbalıktan Sonra Trans Genç Balo Kraliçesi Seçildi

GMag
Yazar: GMag

Trans genç Charlie Baum, yıllarca gördüğü zorbalığa göğüs gerdi ve geçtiğimiz günlerde gerçekleşen mezuniyet balosunda kraliçe tacını aldı.

ABD’nin Atlanta şehrinde yaşayan Baum, Forsyth Central’in geçtiğimiz Cumartesi gerçekleşen mezuniyet balosuna katıldı. Genç kraliçe, “aşağılamaların ve ölüm tehditlerinin ardından” böyle bir konumda bulunmanın oldukça güzel olduğunu dile getirdi. 

“Lisenin bitmesini iple çekiyordum ki normal olabileyim, normal bir kız gibi yaşayabileyim.”

“Balo kraliçesi seçileceğim aklımın ucundan bile geçmezdi. Arkadaşlarıma beni yanılttıkları için teşekkür ediyorum. Bu sayede ‘normal’ olma umutlarım biraz daha kuvvetlendi. Umarım böyle şeyler trans insanlara dair farkındalık kazandırıyordur. Biz de insanız.”

Baum’un ailesi de baloda yer aldı. Baum, kraliçenin açıklanma anını böyle tasvir ediyor:

“O kadar fazla çığlık vardı ki… Yerlerinden fırlayıp bana koştular ve sarıldılar. Ve daha çok çığlık oldu. Annem ve babam ağladılar, büyükannem de oradaydı ve o da ağladı. Hepimiz için mutlu bir andı.”

View this post on Instagram

the votes are in and history was made! the first transwoman to be nominated for and to win hoco court in forsyth county! • this year harassment and just straight up bullying i’ve dealt with have made it feel very disparaged me from really enjoying myself at school and my senior year, but this win, to me, represents a more progressive and accepting future in one of the most conservative and backwards counties in Georgia. if this tranny can do it, so can you❤️❤️ • face, of course 👁: @juviasplace masquerade palette @katvondbeauty liner @urbandecaycosmetics pencil liner @givefacecos lashes 👩🏻: @toofaced btw foundation and bronzer @tartecosmetics shape tape @narsissist blush @anastasiabeverlyhills brows n highlight 👄: @tartecosmetics lip paint topped with @givenchybeauty red lipstick 💃🏻: @fashionnova earrings @pleasershoes heels • #TheseAreForAttention #makeup #drag #dragqueen #lipstick #tg #ts #lashes #highlight #makeupartist #tranny #localqueen #beauty #trans #transgender #tgirl #gay #queer #eyeliner #lipstick #eyeshadow #eyebrows

A post shared by 𝖈𝖍𝖆𝖗𝖑𝖎𝖊 ! (@charlie.baum) on

Baum, Georgia gibi muhafazakar bir eyalette büyümeyi “korkutucu” olarak niteliyor. Hannah Montana’yı çok sevdiğini ve hemen hemen her şeyini pembeye boyadığını söyleyen Baum, lisedeki drag denemeleri sonucu gördüğü muameleyi ise üzülerek hatırlıyor. 

“Bu yıl, okula çeşitli makyajlar yaparak gittim. Bu bazılarını sinirlendirdi ve iş taciz etme noktasına vardı.”

Baum sosyal medyada bir hayli zorbalık gördüğünü de ekliyor.

“Oldukça zor bir yıl geçirdim fakat böyle bir ödülü kazanmak, bu tarihi bir şey. Mesele güzellik değil, LGBT topluluğunu iyi temsil edebiliyor olmak… Buna değdi diyebilirim.”

Yorum Yaz

0 Paylaşımlar
+1
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin