Trans Oğlundan Soul Müziğin Kraliçesi Sade’ye Duygusal Mektup

 Trans Oğlundan Soul Müziğin Kraliçesi Sade’ye Duygusal Mektup
Digiqole ad

6 aylık iyileşme sürecinin ardından geçtiğimiz çarşamba günü evine dönen Izaak Theo Adu (23), Instagram’da cinsiyet değiştirme operasyonu boyunca kendisinden desteğini esirgemeyen annesine teşekkür eden bir paylaşımda bulundu.

Annesiyle bir restoranda sarılırkenki fotoğraflarını paylaşan Adu, altında “Zorlu ve uzun bir süreç oldu ama başardık!! Eve dönüyoruz!!!” açıklamasında bulundu.

23 yaşındaki genç, paylaşımına:

“Geçtiğimiz 6 ay boyunca hep yanımda olduğun için teşekkürler anne. Olduğum kişiyi bedensel olarak tamamlayabilmemde benimle beraber savaştığın için teşekkür ederim. Bana işler zorlaştığında verdiğin cesaret ve en önemlisi de beni sevdiğin için çok teşekkür ederim. En temiz kalbe sahipsin. Seni çok seviyorum, kraliçelerin kraliçesi” cümleleriyle devam etti.

Adu, 2016 yılındaki National Coming Out Day’de Trans olduğunu açıklamıştı. Kendisi, Sade ve reggae müzik prodüktörü Bob Morgan’ın tek çocuğu.

Sade; Angelina Jolie, Magic Johnson, Cynthia Nixon, Gabrielle Union, and Dwayne Wade gibi isimlerinin de bulunduğu, LGBT bireylerinin ebeveynlerinin olduğu imrenilecek bir kulübe katıldı. Trans ve kendini ikili cinsiyet kalıbının dışında tanımlayan (nonbinary) bireylerin mutlu ve sağlıklı bir hayat yaşaması için aile tarafından verilen sevgi ve desteğin önemi çok açık. Herkes tarafından tanınan ünlü kişilerin LGBT çocuklarını desteklemesi de bu mücadeleyi her geçen gün daha güçlü hale getiriyor.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

25 Paylaşımlar
Paylaş25
Tweetle
Paylaş
Pin