Twitch Topluluğu Transseksüel Etiketinin Eklenmesi İçin Mücadele Ediyor

 Twitch Topluluğu Transseksüel Etiketinin Eklenmesi İçin Mücadele Ediyor
Digiqole ad

Twitch transseksüel topluluğu, transseksüel kategorisinin eklenmesini istiyor, böylece bu kategorideki içerik üreticiler zahmetsizce bulunabilir.

Twitch, PogChamp ifadesini kaldırdıktan sonra topluluk zaten huzursuzluk içindeydi ve şimdi transseksüel topluluğun eklenmesi için talepler bir adım öne alındı. Twitch yayıncısı Miabyte, hareketin yüzlerinden biri oldu ve eklemenin önemi konusunda farkındalık yaydı. Yayıncı, Twitch’teki geliştiricilerden ayrımcılığın ötesine bakmalarını ve trans topluluğunun yükselmesine yardımcı olmalarını istemeye devam ediyor.

Miabyte attığı tweette şunları söyledi,

“Twitch. Lütfen, platformunuzdaki trans içerik üreticilerin arkasında durun. Zaten taciz ediliyoruz, bir etiket bunu değiştirmeyecek. Bunun tersini yapacak. Birbirimizi desteklemek için bağlar ve topluluklar oluşturabiliriz. Platformunuzdaki temsili güçlendirmeye yardımcı olun. Hatta gelirinizi artıracak.”

Twitch, iki yıldan fazla bir süredir böyle bir etiketin çalışmakta olduğuna söz verdiğini iddia etti. Twitch bir LGBTİ+ etiketi taşıyor ancak transseksüel yayıncılar içeriklerini altında kategorize etmek için daha spesifik bir şey arıyorlar.

Birçok kullanıcı, etiketin trans yayıncılara farkındalık getireceği ve görüntüleyenleri yayınlarına çekeceği konusunda hemfikir. Hareket daha önce hiç olmadığı kadar ivme kazandı ve kategorinin eklenmesi her zamankinden daha mümkün görünüyor. Miabyte ve diğer birçok yayıncı, Twitch’in isteklerini kabul ederek saygı duyabileceği şekilde durmaksızın çalışıyor.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

13 Paylaşımlar
Paylaş13
Tweetle
Paylaş
Pin