Uzun Zamandır Beraber Olan Lezbiyen Penguenlerin Yavruları Oldu

 Uzun Zamandır Beraber Olan Lezbiyen Penguenlerin Yavruları Oldu
Digiqole ad

İspanya Valencia’da Oceanogràfic Akvaryumu’nda yaşayan iki lezbiyen penguen, geçtiğimiz günlerde yumurtaları çatladığı zaman anne oldu. Electra ve Viola isimli lezbiyen penguenler, bir yumurta evlatlık edindi ve yumurta çatlayan kadar kuluçkada kaldı. Şimdiyse kendi küçük ve tatlı penguen evlatlarını yetiştiriyorlar.

Akvaryumun kuş bakıcısı Carlos Barros, Unilad’a verdiği demeçte,

“Farklı bir çifte ait olan yumurtalardan birini, lezbiyen çiftin yuvasına yerleştirdik,” dedi. Çiftin mutlulukla yavru penguene baktığını ve harika ebeveynler olduğunu söyledi.

Electra ve Viola ilk eşcinsel ya da yavru büyüten penguenler değil. 2009 yılında, iki gay penguen birlikte başarılı bir şekilde yumurta çatlattı ve yavru sahibi oldu.

Penguenlerin eşcinsel olması nadir görülen bir durum değil. 2010 yılında Ethology dergisinde yayınlanan Homosexual Mating Displays in Penguins isimli bir çalışma, 53 penguen çiftten %28,3’ünün eşcinsel olduğunu gösterdi.

Akvaryumun çalışanları yavru penguenin cinsiyetini henüz açıklamadı. Yavru penguenlerin cinsiyetlerinin belli olması haftalar süren bir süreçtir. Biz de bu süreçte Electra ve Viola’nın aşkını ve aşklarının meyvesini kutluyoruz.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

129 Paylaşımlar
Paylaş129
Tweetle
Paylaş
Pin