fbpx   .  

Vans Pride’ı Kutlayarak, LGBTİ+ Kuruluşlarına 200 Bin Dolar Bağışladı

İşte şirketler Pride’ı bu şekilde kutlamalı!

Bu yıl, popüler ayakkabı ve giyim markası Vans, sezonu kutlamak için tipik gökkuşağı kravatlı ürün yerine dört yetenekli kuir yaratıcıyı öne çıkarıyor.

 

Proje, her biri kendine özgü bir şey yapan ve kim olduklarını sanatlarıyla ifade eden dört kuir sanatçıyı sergiliyor. Vans, bunu yaparak bu sanatçıları ayağa kaldırmaya, LGBTİ+ yaratıcılarının dünyaya yaptıkları katkıları kabul etmeye ve başkalarına hayallerine ulaşmaları için ilham vermeye yardımcı olacaklarını umuyor.

Dahil edilen yaratıcılar arasında “şiir, moda ve dans arasındaki çizgileri bulanıklaştıran çok yönlü bir sanatçı” olan Tyris Winter ve alternatif, indie, hip’ı birleştiren 20 yaşındaki, birinci nesil Nijeryalı-Amerikalı sanatçı Serena Isioma da yer alıyor.

 

Ayrıca, “pratiği, resim, tasarım, kuir tarihçi ve kuir teorisine yapılan soyutlama ve yatırımla bilgilendirilmiş” Los Angeles merkezli bir ressam, baskıcı, muralist ve enstalasyon sanatçısı olan Mich Miller ve kaykaycı, fotoğrafçı, ve yaratıcı yönetmen Sam McGuire, on yıldan fazla bir süredir dünya çapında kaykay dergileri ve markaları için çekim yapıyor.

Vans, dört sanatçıyı da öne çıkaran özel bir video yayınladı.

Ama hepsi bu değil. Vans ayrıca dünya çapında LGBTİ+ topluluğuna hizmet eden dört küresel kuruluşa toplam 200.000 dolar bağışta bulundu. Örgütler, okulları LGBTİ+ öğrenciler için daha güvenli bir yer haline getirmek için çalışan GLSEN, LGBTİ+ bireyler için güvenli barınma ve kültür, eğitim ve sağlık kaynaklarına erişim sağlayan Casa 1, kuir topluluğunda hayatta kalma ve bağlantı hikayelerini paylaşan Where Love Is Illegal ve tüm cinsiyetlerin, ırkların ve inançların eşit olabilmesi için farkındalık ve politika değişikliği oluşturan Tokyo Rainbow Pride.

Dürüst olmak gerekirse, bu daha çok görmek istediğimiz bir şey. Şirketin kâr edeceği bir ürün yok, zaten sahip oldukları bir ürüne gökkuşağı koymak için tembel bir girişimleri de yok. Sadece LGBTİ+ kuruluşlarına bir bağış ve dört yetenekli kuir yaratıcısı için bir spot ışığı var.

Milyar dolarlık şirketlerin en iyi gökkuşağı ayakkabısını veya en parlak burger ambalajını kimin yapabileceğini görmek için savaştığı bir çağda, bunun gibi daha fazla kampanya görmek istiyoruz. Gurur aslında kuir insanları desteklemek ve kutlamakla ilgilidir ve bu, gökkuşağı harfleriyle “Ally” yazan bir gömlekten kâr elde etmekten çok daha iyi bir yoldur.

Vans, diğer şirketlere bunu nasıl yapacaklarını gösterdiğin için teşekkürler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.