fbpx   .  

WandaVision, İlk Eşcinsel Bebek Süper Kahramanını Tanıtmış Olabilir

MCU’yu çok eşcinsel yıllar bekliyor.

  • Bu içerik Disney+ WandaVision’ın son bölümüyle ilgili spoiler içermektedir.

Çok sevilen Disney+ şovunun üçüncü bölümü olan WandaVision bugün çıkış yaptı ve bölümün sonunda Wanda ve Vision’ın ikiz oğulları Billy ve Tommy’yi tanıttı.

 

Çizgi roman hayranları, ikizlerden biri olan Billy’nin büyüdüğünü, annesine benzer gerçeklik değiştiren güçlere sahip gay bir genç süper kahraman olan Wiccan olduğunu biliyor. Kardeşi Tommy, amcası Pietro Maximoff gibi hıza dayalı güçlere sahip.

Bu TV şovu evreninde zaman esrarengiz bir şekilde işliyor. Wanda kendini kapana kısılmış halde bulur. İlk bölümde Wanda ve Vision geçmişleri hakkında herhangi bir şeyi hatırlamakta zorlanırlar ve ikincisinde, daha önce hamile olmayan Wanda, bir anda hamile olur.

Wiccan şu anda sadece bir bebek, ancak zamanın ve gerçekliğin değişmeye devam etmesiyle onu birkaç bölümde genç olarak görürsek şaşırmayız.

Wiccan, kısa süre önce Kate Bishop Hawkeye (Hailee Steinfeld), Ant-Man’ın kızı Stature (Kathryn Newton) ve America Chavez (Xochitl Gomez) gibi MCU’ya katılacağı duyurulan diğer karakterlerin yanı sıra çizgi romandaki Genç Yenilmezler’in bir üyesi.

Ayrıca, kendisi Kaptan Marvel filminin büyük oyuncuları olan iki uzaylı türün, Kree ve Skrull’un bir melezi olan genç bir süper kahraman olan Hulkling ile çıkıyor ve sonunda evleniyor. Hulkling’in Captain Marvel 2’de görünebileceğine dair söylentiler de var.

Wiccan, daha önce bahsedilen bir lezbiyen olan America Chavez ile birlikte, The Eternals’da kocası ve çocuğu olan Brian Tyree Henry ile Phastos’u ve Tessa Thompson’ın Valkyrie’sini oynadığı sırada, MCU bünyesine kuir karakterler katarken tanıtıldı. Yaklaşan Thor: Love and Thunder’da Asgard’ın yeni kralı olduğuna göre şimdi bir kraliçe arıyor. MCU’da çok eşcinsel bir on yıl olacak.

WandaVision’ın yeni bölümleri her Cuma Disney+’da yayınlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.