Yeni Dizi Smothered, Eşcinsel Bir Çiftin “Yürümeyen” 20 Yıllık İlişkisini Anlatıyor

 Yeni Dizi Smothered, Eşcinsel Bir Çiftin “Yürümeyen” 20 Yıllık İlişkisini Anlatıyor
Digiqole ad

Mitch Hara ve Jason Stuart zamanla bir tür arkadaşlık geliştirdi. İkili, çeşitli film projelerinde birlikte çalıştı. Aynı zamanda iki oyuncu, güçlerini birleştirerek çeşitli projeler yarattı. İkilinin en son projesi ise “Smothered” isimli dizi oldu. Smothered, eşcinsel bir çiftin bir türlü yürümeyen 20 yıllık ilişkisini konu alıyor. Dizinin ilk sezonunu Amazon Prime Video’dan izleyebilirsiniz.

Stuart, “Senaryoyu yazmaya başladık,” dedi. “Devamı su gibi geldi. Doğaçlama olacağını biliyorduk çünkü bu, ikimiz için de en iyisi olurdu.” 

Dizi, Hara tarafından canlandırılan Randy ve Stuart tarafından canlandırılan Ralph karakterlerini konu alıyor. Randy ve Ralph, sıkıntılı ilişkileri sebebiyle durmadan terapiye giden eşcinsel bir çift. Stuart, “Her ne kadar dizi eşcinsel bir çift hakkında olsa da bu, sadece eşcinsel çiftlerin bağdaştırabileceği bir konu değil.” Dedi.

Stuart, “Dizi, ilişki hakkında,” diye ekledi.

“Dizideki çift yıllardır birlikte. Fakat boşanmak için yeterli paraları yok. Diğer çiftler gibi inişleri çıkışları bulunuyor. İşte tam olarak bu kısımda herkes kendisiyle diziyi bağdaştırabilir. Dizi, deneyimlerle ve bu deneyimleri nasıl yönlendirdiğimizle ilgili.” 

Dizi ilerledikçe çiftin geçmişte neler yaşadıklarını görüyoruz. Bölümler geçtikçe çiftin 20 yıl boyunca birbirine nasıl katlandığını ve davrandığını keşfediyoruz.

Smothered’ın yönetmenliğini Terri Hanauer üstlendi. Hanauer, Amazon Prime’de LGBTİ+’lerin sesi oluyor ve dünya çapında seyircilere ulaşmaya çalışıyor. 

Stuart, “En son projemizi Amazon ile yapma fırsatına sahip olduğumuz için çok heyecanlıyız. Böylelikle toplumumuza ek olarak diğer insanlara da seslendik,” dedi. Hara ise “Smothered, aynı zamanda çeşitliliğin bir kutlaması,” diye ekledi.

“Dizi, dışlanmış ya da ayrımcılığa uğramış insanların da sesi oluyor!”

Ayrıca dizide, Dalila Ali Rajah, Erik Audé, Clent Bowers, Erika Ervin, Helen Hong, Scott Krinsky, Pancho Moler ve Carole Ita White gibi konuk yıldızlar yer alıyor. Hara, “Oyuncu kadrosuna birçok arkadaşımızı dahil etmek istedik,” dedi. “Dizinin bir araya gelmesinde gerçekten yardımcı oldular.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

18 Paylaşımlar
Paylaş18
Tweetle
Paylaş
Pin