Bu Yıl Gitmeyi Umacağınız LGBT Dostu 10 Yer

 Bu Yıl Gitmeyi Umacağınız LGBT Dostu 10 Yer
Digiqole ad

Yeni yıl kararları arasında bu yıl daha çok seyahat etmek olanlar buraya toplaşsın!

Büyük kültür merkezlerinden tropikal sahil tatil beldelerine kadar, LGBT gezginlerin bu yıl ziyaret etmek isteyeceğini düşündüğümüz 10 yer var.

1- Sidney, Avustralya

Geçen ay Avustralya, evlilik eşitliğini yasalaştırdı. Aslında ülke o kadar heyecanlıydı ki, Yeni yılda gökkuşağı renkli havai fişek gösterisini bile gerçekleştirdiler.

2- New Orleans, Louisiana

Bu şehir, “kesintisiz zevk”le eş anlamlı! Bu ise, Güney Decadence, Azizler ve Sinners Edebiyat Festivali, Cadılar Bayramı ve Mardi Gras Bourbon Street Ödülleri gibi büyük yıllık LGBT olaylarının 2018’de daha da büyük boyutlara ulaşacağı anlamına geldiğini varsayabiliriz.

3- Guadalajara, Mexico

Meksika’nın ikinci en büyük şehri olan Guadalajara, hem Mariachi hem de tekilanın doğduğu yer ve bu yer kendi başına muhteşem bir kültürel yer haline gelmiştir. Ayrıca, ülkenin LGBT barları ve gece kulüplerinin yanı sıra her Haziran’da düzenlenen muazzam bir Onur Yürüyüşü yer almaktadır.

4- Bangkok, Tayland

13-15 Nisan tarihleri arasında, ülkenin ve dünyanın dört bir yanından gelen  binlerce insan Songkran festivali için Tayland’ın başkentine akın ediyor. Burada, Asya’nın en büyük LGBT partisi olan GCircuit de yer alıyor. Mastercard’ın yayınladığı bir rapora göre Bangkok’un Londra’yı kıl payı geçerek, dünyanın en çok ziyaret edilen şehri olması şaşırtıcı değil.

5- Punta Cana, Dominik Cumhuriyeti

Punta Cana’daki Uvero Alto sahilinde CHIC Punta Cana’da Eylül ayında yapılacak olan Karayipler Onur Yürüyüşü için oldukça heyecanlıyız!

6- Paris, Fransa

Dünyanın en şık şehirlerinden biri olan Paris, ziyaret etmek için her zaman birinci sınıf bir yer. Bu yıl 4-12 Ağustos tarihleri arasında Fransız Başkenti, Eşcinsel Oyunları’nın 10.’suna ev sahipliği yapıyor ve bu güzel şehirde güneşi bedenimizde hissetmemiz için daha fazla sebep sunuyor.

7- Santiago, Şili

Güney Amerika’ya seyahat edenler düzenli olarak Arjantin’e veya Brezilya’ya gidebilirler ancak eğer hala biraz radarın altında olan bir mücevher ararsanız rotanız Santiago olmalıdır. And Dağları ve Pasifik Okyanusu arasında yer aldığından, ziyaretçilerin muhteşem manzaraları, yakınlardaki açık hava etkinlikleri ve elbette bir sürü şarap tadımı beklemesi mümkündür. Şili’nin başkenti, Güney Amerika’nın en büyük gay mekanlarından Club Divino’nun da dahil olduğu gece hayatı etkinliklerini sunmaktadır.

8- Buenos Aires, Arjantin

Güney Amerika’dan bahseden Buenos Aires’den bahsetmemek olmaz. Kısa süre önce Sanat Basel Kenti seçilen şehirde, bu başarıyı kutlamak için, gelecek Eylül ayında bir haftalık halka açık sanat etkinlikleri düzenlenecek.

9- Québec Şehri

Ziyaretçilerin kışın Québec Şehrinde kar yığınlarının tadını çıkarabilirler. Bununla birlikte, 11 gün süren etkinliklerle, dünyanın en büyük açık hava müzik festivallerinden biri olan Festival d’Été de Québec de bu şehirde gerçekleşiyor. Etkinlik süresi boyunca Pink, Backstreet Boys gibi ünlü müzisyenleri 8 doların altında bir ücrete dinleme imkanı buluyorsunuz. Mükemmel değil mi!

10- Detroit, Michigan

Detroit, birkaç cılız yıl geçirdikten sonra kendisini toparladı ve heyecan verici bir metropol haline geldi. Bakımsız binalar sanat için güzel merkezler haline getirildi. Kısa süre önce açılan QLine tramvayı, şimdi şehrin önemli turistik yerlerine kolay erişim imkanı sunuyor. Ayrıca, dünyanın en uzun süren ikinci siyahı LGBT Onur Etkinlikleri de bu şehirde düzenleniyor.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

38 Paylaşımlar
Paylaş38
Tweetle
Paylaş
Pin