fbpx   .  

Zendaya: Gerçek Feminizm Trans Kadınları da Kapsamalı

Vogue UK, yakında vizyona girecek ve muhtemelen gişe rekorları kıracak filmleri Dune ve Spider-Man: No Way Home’un yanı sıra Emmy ödüllü HBO dizisi Euphoria’nın ikinci sezonunun da öncesinde, süperstar Zendaya ile konuştu.

25 yaşındaki oyuncu kariyeri, aşk hayatı, Disney Shake It Up’daki ilk öpücüğünü reddetmesi ve hatta çocuk isteyip istememesi hakkında konuştu.

“Hiçbir zaman ‘Bunu şu anda yapmak istiyorum, sonra bu yaştan itibaren bunu yapmak istiyorum’ gibi olmadım” dedi, ancak “bir gün bir ailem olacak, ama ben üzerine bir sayı koymaya çalışmıyorum, olması gerekiyorsa olur.”

 

Zendaya için bu, kesişimsel olması ve “size benzeyen kadınları, size benzemeyen kadınları, deneyimleri sizden farklı olan kadınları” kapsaması gerektiğini söylediği “gerçek feminizm” ile ilişkili. Bu siyahi kadınlar, trans kadınlar, yani tüm kadınlar demek.”

İşte bu!

Zendaya, LGBTİ+ haklarının açık sözlü bir müttefiki ve bağımlılıkla mücadele eden kuir liseli Rue rolüyle Euphoria’da En İyi Kadın Oyuncu dalında da Emmy kazandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.