Crunchyroll’da İlk Defa Yaratıcısı Trans Olan Bir Anime Yayınlanacak

 Crunchyroll’da İlk Defa Yaratıcısı Trans Olan Bir Anime Yayınlanacak
Digiqole ad

Crunchyroll’da yaratıcısı trans olan bir anime yayınlanacak.

Anime dağıtımı yapan site, Netflix’in stratejisini izleme kararı alarak platforma özel bir anime yayınlayacağını açıklamıştı. 2019’da yayınlanacak olan High Guardian Spice adlı çalışmanın arkasında ise trans birey Raye Rodriguez ve tamamen kadınlardan oluşan ekibi bulunuyor.

“High Guardian Spice’ta, cesur kızlar olan Rosemary, Sae, Thyme ve Parsley’nin High Guardian Academy’deki hayatları ve maceraları anlatılıyor.”

“Büyücülük ve dövüşte ustalaşan dörtlü, kendilerini ilişkilerini ve dış dünyayı keşfediyor.”

Raye, daha önce de Sprite Animation Studios’ta sanatçı ve Amazon’da karakter tasarımcısı olarak çalışmış.

Fakat duyurudan bazı hayranlar hoşnut olmadı. Bir süredir de konu hakkında tartışma yaşanıyor. Kimine göre bu duyuru kapsayıcılık adına iken, kimine göre yaratıcının cinsel kimliğine vurgusunda pazarlama kokusu var.

“High Guardian Spice içeriği dolayısı ile ilgi çekici duruyor fakat, ‘ekibimiz o kadar çok renkli ki, harikayızzzz’ tutumu tüm merakımı öldürüyor.”

“Raye Rodriguez adına üzüldüm. Açıklama çok daha şov merkezli olabilirdi. Bunun yerine yaratıcıların kimlikleri üzerinden yapılan açıklama yapay bir hava yarattı. Bir çok insan da bu yönde düşünüyor.”

Fakat bir kesim de, gelişmeyi büyük bir coşku ve heyecan ile karşıladı.

https://twitter.com/EverAster_/status/1032809347561209856

“LGBT yaratıcıların maruz kaldığı zorluklar insanın içini sıkıyor fakat böyle gelişmeler de insana umut veriyor. Ben de bir tasarımımı bu gelişmeye adamak istiyorum.”

https://twitter.com/manga/status/1032484699870912512

“High Guardian Spice duyurusuna içerleyenlerin hali trajikomik. Hayal dünyasında yaşamayın. Hiç dışarı çıkıp etrafınıza bakıyor musunuz?”

“Kimse High Guardian Spice’ı beğenmek zorunda değil. Fakat Crunchyroll sizin keyfinize göre para harcamıyor diye öfkelenmek de sizi aptal durumuna düşürüyor.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin