İlhamını Laverne Cox’tan Alan İlk Trans Barbie İçin Bir İmza Kampanyası Başlatıldı

 İlhamını Laverne Cox’tan Alan İlk Trans Barbie İçin Bir İmza Kampanyası Başlatıldı
Digiqole ad

Lara Croft’un bir Barbie’si var. Olimpik sporcu Chloe Kim’in de öyle. Mattel makyajı için sıradaki Laverne Cox olabilir mi?

Orange is the New Black’le tanınan aktrisin hayranları öyle umuyor. Mattel’in ilk trans kadın Barbie’sini yapması çağrısını yapan bir change.org imza kampanyası başlatıldı ve şimdiden 100 oy topladı ve Cox’tan da destek geldi.

Trans yıldız online kampanya için onayını açıkladı. Onay, Mattel’in Kadınlar Günü için çıkardığı 17 yeni Barbie’den oluşan ‘Sheroes’ serisi açıklandıktan sonra geldi. Kim’in dışında yeni bebekler ilham veren gerçek kadınlardan model alınarak yapıldı. Yeni Barbieler arasında ikonik ressam Frida Kahlo ve ‘Wonder Woman’ın yönetmeni Patty Jenkins de var.

Hayran Jason Preston’ın başlattığı kampanyada şunlar yazıyor:

“Laverne Cox, ‘ilham verici kadın’ın tanımı. Dünyanın her yerinde birçok genç kadın ve erkek için Laverne Cox, kendine dürüst olursan her şeyi yapabileceğini gösteren birisi. Cox sadece ilham verici kadınlar ve shero Barbie’nin somut bir örneği değil, aynı zamanda Barbie’nin kendisinin de öyle. Barbie’nin bu değişen dünyaya kim ve ne olmak istiyorsanız olmalısınız mesajını, bütün kızların sınırsız potansiyelinden herkesin sınırsız potansiyeline taşıyor.”

Bu Laverne Cox için ilk kilometre taşı olmayacak. Cox, Ocak’ta Cosmopolitan’ın kapağına çıkan ilk trans kadın olmuştu. Cox aynı zamanda Emmy’ye aday olan ilk açık trans kadın.

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin