İzleyin: Trans Bir Erkek Olarak, İlk Kez Tıraş Olmak Nasıl Bir Duygu?

 İzleyin: Trans Bir Erkek Olarak, İlk Kez Tıraş Olmak Nasıl Bir Duygu?
Digiqole ad

Tıraş şirketi Harry’nin, erkek cilt bakım sitesi olan Very Good Light ile işbirliği yaparak; iki genç trans erkek ilk tıraşlarını oluyorlar: Cayden Carter ve Tyler Vine, aynı anda geçiş yaşayan iki iyi arkadaşlar.

Carter, yüzündeki tüylerin çıkıyor olmasını; kendisini “ergenlik döneminde” hissettirdiğini söylüyor ve kendisi daha önceden tıraş olduğu için; daha önce hiç tıraş olmayan Vine’a, ilk tıraş girişiminde yardımcı oluyor.

“Bir erkek olarak güvenimin tıraş olma biçimiyle ilişkili olduğu tamamen hissedebiliyorum. İlk tıraşım erkekliğimin ilk günü olduğu anlamına geliyordu. Tıraş olmayı babalarla ilişkilendiriyorum. Onlar tarafından sana bunu nasıl yapacağın öğretilir.. Tek başıma yapabildiğim zaman, gerçekten büyük bir dönüşüm yaşadığımı hissettim.”

“Tıraş sektörü 100 yıldan fazla bir zamandır değişmedi. Endüstrilerin içinde en az geniş olan endüstri neredeyse bu. Very Good Light’taki bir hafta boyunca, eğer bu endüstri daha fazla erkek grubuna açık olsaydı tıraş olmanın nasıl bir görünüm kazanabileceğini ortaya koymak istedik. Amacımız; traş olmanın, erkeklikle ilgili geleneksel algılamalarını, farklı toplumlardan gelen olumlu, kültürü zorlayan hikayelerle tamamen parçalamaktı.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

29 Paylaşımlar
Paylaş29
Tweetle
Paylaş
Pin