fbpx   .  

İzleyin: Trans Model Victoria’s Secret’i Protesto Etmek İçin Müthiş Bir Video Paylaştı

Trans model Nikita Dragun, geçtiğimiz günlerde anti-trans yorumları nedeniyle eleştiri toplayan Victoria’s Secret yöneticisine kendi tarzıyla tepkisini gösterdi.

Dragun, Instagram ve Twitter’a yüklediği videosu ile basiretsiz açıklamaların sahibi Ed Razek’e yanıt verdi. Razek, trans modellerin Victoria’s Secret defilesinde yer almamasını, çünkü ortamın “her şeyin mükemmel, hayal edilemeyecek kadar güzel” olması gerektiğini söylemişti.

 

5 Aralık’ta paylaştığı videoda trans model aşağıdaki ifadelere yer verdi:

 

“Sevgili Victoria’s Secret, trans bir kadın olarak buradayım ve size HAYAL EDİLEMEYECEK KADAR GÜZEL bir şeyler gösteriyorum.”

Viral olan 39 saniyelik videoda Dragun, iç çamaşırları ile devasa bir merdivende melek kanatları ile poz veriyor. Video 280,000 kişi tarafından beğenildi ve 73,000 kişi tarafından re-tweetlendi. Videonun izlenme sayısı ise 5 milyonu geçmiş durumda.

Dragun sonraki tweetlerinde ise pozitif mesajlar verdi.

“Herkes kendince özeldir. Farklılıkları yüceltmemiz gerekiyor. Olduğunuz kişiye güvenin! Hayalinizi yaşayın ve kimsenin size bunu yapamayacağınızı söylemesine izin vermeyin.”

Razek, sanat dünyasından en büyük tepkiyi şarkıcı Halsey’den almıştı. Instagram’da yaptığı açıklamalar ile Razek’in yorumlarına cevap veren Halsey, marka ile olan bağının zedelendiğini dile getirdi. 

“Gençliğimden beri Victoria’s Secret defilelerine taptım. Fakat bu yorumları görmezden gelemem.”

“LGBT topluluğunun bir parçası olarak, kucaklayıcılığı zedeleyecek hiç bir harekete tahammülüm yok. Özellikle de bunların arkasında stereotip anlayışlar yatıyorsa. “

Ne olmuştu? 

Vogue dergisine verdiği 8 Kasım tarihli röportajda Razek, defilede trans modellerin gerekliliği konusunda aşağıdaki ifadeleri kullanmıştı:

“Hayır böyle bir gereklilik olduğunu düşünmüyorum. Neden? Çünkü bu 42 dakikalık özel, hayal edilemeyecek kadar gerçek bir atmosferin olduğu bir şov.”

Razek yorumları için ilerleyen günlerde özür dilemişti. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.