Julia Roberts Trump’ın Transseksüel Karşıtı Yasalarına Karşı Duruyor!

 Julia Roberts Trump’ın Transseksüel Karşıtı Yasalarına Karşı Duruyor!
Digiqole ad

Ben herkesin kendini güvende hissetmesini istiyorum.

Sevilen yıldız oyuncu Julia Roberts, Donald Trump’ı protesto etmek için transseksüel genç Miguel Johnson’ın arkasında duruyor. 

Julia Roberts & Miguel Johnson

Geçtiğimiz yıllarda Gay, Lesbian and Straight Education Network (Gay, Lezbiyen, Heteroseksüel Eğitim Ağı) Saygı Ödülleri’ne katılan Julia Roberts, Miguel Johnson’ı her konuda desteklediğini ve her zaman onun arkasında olduğunu söyledi.

Bu etkinlik, okulları LGBT öğrenciler için güvenli tutmak adına çalışmalar yapıyor ve Julia Roberts bu sayede tanıdığı Miguel Johnson için şunları söylüyor;

”Miguel, burada tanıştığım öğrencilerin hepsi gibi akıllı, kibar ve genç yaşta hayatını açıkça ve dürüst yaşayacak kadar cesur. Bir ebeveyn olarak, tüm öğrencilerin okulda kendilerini güvende hissetmelerini istiyorum çünkü Miguel ve diğer transseksüel öğrenciler ülkenin dört bir yanında bulunuyor.”

Miguel ve arkadaşlarının söylediğine göre; Trump seçimlerden önce “LGBT öğrenciler için elimden geleni yapacağım” dedi ancak seçimlerden sonraki tavrı aslında yalan söylediğini gözler önüne seriyordu.

22 Şubat’ta başkan olan Donald Trump, devlet okullarındaki LGBT öğrencilere yönelik koruma önlemini tamamen kaldırdı. Transseksüel öğrenciler, okullarında tahammül edilemeyecek düzeyde zorbalıkla karşı karşıya bırakıldı. 

Bu olaydan sonra; Johnson’un yaşadığı Missouri eyaleti, transseksüel öğrencilerin doğumda atandıkları cinsiyete bağlı tuvaleti kullanmalarını zorunlu kılan yasaları kaldırmayı planladığını açıkladı.

Miguel ise “Hala kendimin ve arkadaşlarımın kendilerini iyi hissetmeleri için neler yapabileceğimi çözmeye çalışıyorum. Ve açıkçası, buna henüz bir cevap bulabilmiş değilim. Ülkedeki en güçlü insanlar bizim karşımızda durdukça da çözüm üretmek kolay olmayacak” dedi.

Johnson, şu anda LGBT öğrencilerini Trump yönetimine karşı dava açmaya teşvik etmeye devam ediyor.

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin