Realite Şovu Ünlüsünden 16 Yaşındaki Trans’a Çirkin Saldırı!

 Realite Şovu Ünlüsünden 16 Yaşındaki Trans’a Çirkin Saldırı!
Digiqole ad

TLC Realite şovundan Duggar ailesi üyesi, Jill Dugar ile evli Derick Dillard, 16 yaşındaki trans Jazz Jennings’le ilgili bir tweet attı.

Jazz’la ilgili bir tweeti cevaplayan Dillard, “Ne oksimoron ama’ Realite şovu dediğin ‘gerçek’ şeyleri takip etmeli. Cinsiyet dediğin akışkan değildir, Tanrının seni kıldığı şeydir” şeklinde yazdı.

Ayrıca Jazz’den bahsederken erkekler için kullanılan zamirleri kullandı.

“Açık olmak istiyorum. Ona karşı hiçbir olayım yok. Sadece tanımlar, kelimeler ve burada propaganda yapılan şeylerle derdim var.”

Jazz Jennings, genç yaşına rağmen ulusal çapta tanınan önemli LGBT aktivistlerinden biri.

Duggar ailesinden böyle transfobik bir söylemin gelmesi aslında şaşırtıcı değil. Aile bir çok kez LGBT karşıtı söylem ve eylemlerde bulunmuştu. Hatta Duggar’ların ebeveynleri anti-LGBT kampanyası yürütmüş, transların çocukları cinsel tacizde bulunduklarını iddia etmişti.

“Ben Fayetteville vatandaşlarının eskiden erkek olan birinin, kadınlarla ve küçük kızlarıyla aynı tuvalete girmesini hoş görebileceğine inanmıyorum. Herkes bu konudaki hassaslığını göstermeli” şeklinde konuşmuşlardı.

“Küçük çocuklarınızın, bir erkeğin onlar için özel bir yere girmeye çalıştığında yaşadığı travmayı düşünün!”

Duggar ailesi.

Bir keresinde de Duggar ailesi Facebook fanlarının eşleriyle beraber fotoğraflarını paylaşmaları çağrısında bulunmuş, paylaşımın yorumundaki eşcinsel çiftlerin fotoğraflarını tek tek üşenmeden silmişlerdi!

Bu olayların hemen ardından Josh Doggar’ın 18 yaşındaki bir kız çocuğuna ve hatta kendi öz kızkardeşine cinsel tacizde bulunduğu iddiası gündeme bomba gibi düşmüştü.

Olaydan sonra Josh Duggar özür diletilmek zorunda kalmış ve de TLC’nin programındaki rolünü bırakmak durumunda kalmıştı. Kız kardeşi ile ilgili iddia’nın aile tarafından da bilindiği ama yıllarca gizli tutulduğu da söylentiler arasındaydı.

Bu olayların hemen ardından TLC programı kaldırmaya karar vermiş olsa da, devam programı benzeri bir programın devam edeceği söyleniyor.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

13 Paylaşımlar
Paylaş13
Tweetle
Paylaş
Pin