Tinder LGBT Özelliği Getirdiğinden Beri Çeyrek Milyon! Trans Eşleşti

 Tinder LGBT Özelliği Getirdiğinden Beri Çeyrek Milyon! Trans Eşleşti
Digiqole ad

Tinder LGBT dostu özellikleri getirdiğinden beri 250.000’den fazla trans kullanıcı uygulamada eşleşti.

Flört uygulamasının kurucularından Sean Rad, Glaad Ceo’su Sarah Kate Ellis ve Transparent dizisinin yapımcısı Zackary Drucker ile SXSW Konferansları ve Festivali’nde bir panelde konuşurken, uygulamadaki eşleşme sayılarını açıkladı.

1104_badeen-rad-mateen-tinder_1200x675

Kasım ayında gelen güncelleme, sadece kadın ve erkek seçeneklerinin ayrımcılığından uzaklaşarak, kullanıcıların kendi cinsel kimliklerini belirtmesine imkan sağlıyor.

Rad, bu özelliğin gelmesiyle, cinsiyet açıkça belirtildiği için kullanıcıların daha sonra karşılaşacakları rahatsızlıkların önüne geçildiğini söyledi. Kurucu ortak, bunun Tinder kullanıcılara cinsiyet üzerine farklı seviyede bir eğitim sağlamasına yardımcı olduğuna inanıyor.

Uygulama, bu özelliği geliştirirken Glaad ile bağlantılı çalışmış, cinsel kimliğin “komplike” doğasından dolayı Rad bunun bir zorunluluk olduğunu söyledi.

Troye Sivan, Sean Rad
Troye Sivan, Sean Rad

“Kimliğin ne kadar komplike bir şey olduğuna çok şaşırıyoruz.” dedi. “Çok komplike bir alan, aynı zamanda, Tinder oldukça basit.”

Yapılan işbirliği için ise şunları söyledi: “Yardımcı olacak çok iyi bir algoritmamız var, ama hiçbir algoritma insanları çözemez ve böyle şeylerin çözülmesine yardımcı olacak, önemini anlayacak bir ekibe ihtiyaç duyduk.”

CEO, değişiklikler yapıldığından beri çeyrek milyon trans kullanıcının uygulamada eşleştiğini söylemeden önce, kullanıcılarına, özellikle de trans topluluğu içinde yer alanlara, kucaklayıcı bir mesaj göndermenin önemini vurguladı.

Rad “Önemli bir mesaj verdik, sadece toplumumuza değil, aynı zamanda çalışanlarımıza da.” dedi.

“Biz bunu yaparken, işe yarayan bir özellik geliştirmek çok önemliydi ve trans bireyler için de daha iyi bir ürün geliştiriyoruz.”

“Tinder herkes için ve herkes özel biriyle tanışmayı hak ediyor” diye ekledi.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

17 Paylaşımlar
Paylaş17
Tweetle
Paylaş
Pin