Trans Baba ve Kızı Geçiş Sürecini Beraber Yaşayacaklar

 Trans Baba ve Kızı Geçiş Sürecini Beraber Yaşayacaklar
Digiqole ad

Detroit’ten bir baba ve kızı, geçiş sürecini beraber yaşıyorlar.

15 yaşındaki Corey Maison, dört yıl önce ailesine bir kız olduğunu söyledi. “Anneme aynı onun gibi olduğumu söyledim, biliyordum bir kız olduğumu.”

Ailesinin ona nasıl davranacağı konusunda endişeleniyordu. “Ailem benimle gurur duysun istedim, ama beni sevmeyeceklerini düşündüm.” Corey, Avustralya’daki 60 Minutes adlı bir dergiye böyle söyledi.

2677895_orig

Corey, annesinin de aynı mücadeleyi verdiğini bilmiyordu. Tüm hayatı boyunca Eric, kendisini değiştirmek için can atıyordu.

“Gençken, kanser olmak isterdim, bu sayede meme ameliyatı olabilecektim.”

Jazz Jennings’in hayatını anlatan belgeseli izledikten sonra, Eric de trans olduğunu açıkladı. “İlk hissim rahatlama oldu, ikincisi ise korku. Geleceğimin nasıl devam edeceğine dair korku, ailemin ve çocuklarımın ne düşüneceğine dair korku ve hayatımın geri kalanının nasıl gözükeceğine dair korku.” diyerek yaşadıklarını anlattı.

Eric kocasının nasıl hissedeceği hakkında endişeleniyordu. “Tamamıyla heteroseksüel bir adamdan, bir erkek olduğunuzda sizi hala sevmesini nasıl istersiniz? Bu haksızlık.”

Ama Les bir arada kalacaklarını söyledi;

“Ben o insana aşık oldum. Bir kadın olarak çok güzeldi, ama içi de aynı şekilde güzel.”

Eric tek pişmanlığının trans olmanın ne demek olduğunu daha erken öğrenmemesi olduğunu söyledi. “Ama sorun değil, çünkü çok güzel beş çocuğum, muhteşem bir kocam ve harika bir hayatım var.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

24 Paylaşımlar
Paylaş24
Tweetle
Paylaş
Pin