‘Transseksüel Ebeveynler Okul Müfredatına Dahil Edilmeli’

 ‘Transseksüel Ebeveynler Okul Müfredatına Dahil Edilmeli’
Digiqole ad

İngiltere’de, hükümet destekli kıdemli öğretmenler, ilkokullarda, transseksüel ebeveynlerin müfredata dahil edilmesi yönünde tavsiye verdiler. 

Kıdemli Öğretmenler Ulusal Derneği, okul müdürlerine gönderdiği bir rehber mektubunda, ‘çeşitliliği kutlamalarını, görünürlük sağlamalarını ve trans perspektifinden bakılmasını’, tavsiye etti. Ancak, okullarda transfobiyle savaşılması bazı kesimler tarafından hoş görülmedi.

Rehberde, transseksüel ebeveynlerle alakalı kitaplar ve diğer öğrenme materyallerinin alınmasını da öğütleniyor. Amaç, transların çocuklarının ve trans ebeveynlerin daha iyi anlaşılması. Ayrıca okulların, istisnasız herkesin kendini geliştirebileceği ve gösterebileceği yerler olması da hedefleniyor.

Oxfam ve Eğitim Bakanlığı’nın da desteklediği tavsiyenin, ülkenin dört bir yanındaki okullara dağıtılması bekleniyor.

Ancak rehber ağır eleştiriye maruz kalmadı da değil.

Aşırı-sağcı, politik baskıcı, ‘Gerçek Eğitim Kampanyası’ Başkanı Chris McGovern, şöyle konuştu:

“Yetişkinlerin, politik olarak doğru olma kaygıları, tutkuları ve nevrozları tarafından yönlendirilen bir öğretme zorlamasının okullarda yeri yok. Bu, çocukluğu ihlal girişimleri sadece acı, kafa karışıklığı ve travma yaratacaktır.”

The Conservative Woman isimli LGBT karşıtı web sitesinin editörlerinden Laura Perrins de şöyle konuştu:

“Bu radikal ve ideolojik rehber,ebeveynlere hiç danışılmadan yürürlüğe kondu ve çocukların kafasını karıştırma tehlikesi var.”

Laura Perrins daha önce de eşcinsel evliliğin ‘trans çılgınlığına’ yol açtığını ve çocuklara cinsiyet atanmadığını, çocukların biyolojik olarak kız veya erkek olarak doğduğunu da söylemişti.

 

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin